Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kompiuteriniai žaidimai ir sveika mityba

2009-07-31
Paskelbk savo straipsnį
Šiais laikais vaikai praleidžia nemažai laiko prie kompiuterio, vienas juos labiausiai prikaustančių dalykų – kompiuteriniai žaidimai. Pasirodo, kad tai gali būti ne tik pramoga – jie gali skatinti vaikus sveikai maitintis...

Kaip žinia, šiuo metu įvairių maisto produktų bei gėrimų marketingas smarkiai pažengęs į priekį. Reklamos specialistai suka galvas, kaip suorganizuoti kuo įdomesnę marketingo kampaniją. Ypač populiariais tampa kompiuteriniai žaidimai, kuriuos galima žaisti užėjus į interneto tinklapį. Jų tikslas – reklamuoti konkretų produktą ar prekės ženklą. Mokslininkų komanda iš Georgetown universiteto, esančio Vašingtone, atliko tyrimą. Jame dalyvavo trisdešimt, 9-10 metų vaikų, kilusių iš neturtingų afroamerikiečių šeimų. Vaikai žaidė kompiuterinius žaidimus – viename jų už sveiko maisto, vaisių ar sulčių pasirinkimą jie buvo apdovanojami. Kitoje žaidimo versijoje vaikai galėjo rinktis iš bulvių traškučių, batonėlių, sausainių ar kolos. Pasirodė, kad abu žaidimai vaikams patiko vienodai ir kiekvieną jie žaidė beveik dešimt minučių. Tiek laiko pakako, jog vaikai pradėtų rinktis sveikus ar nesveikus maisto produktus bei gėrimus, priklausomai nuo žaidimo versijos. Tyrimo autoriai teigia, kad vaikai renkasi viską, kas jiems įteigiama, todėl kompiuteriniai žaidimai galėtų tarnauti visuomenės labui ir jų pagalba galima ugdyti sveikos mitybos įpročius neturtingų vaikų tarpe, kurie turi galimybę naudotis internetu.

Tai galėtų tapti nesveiko maisto ir gėrimų atsvara, kurie neturi didelės maistinės vertės, reklamoms transliuojamoms per televiziją. Jos, be abejo, veikia vaikus. Vien per pastaruosius keturiasdešimt metų nutukusių vaikų ir jaunimo skaičius JAV padidėjo net tris kartus. Europoje nutukusių vaikų skaičius taipogi grėsmingai auga, ypač daug dėmesio šiai problemai įveikti skiria Didžioji Britanija. Straipsnis publikuotas „Archives of Pediatrics“ žurnale.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; sciencedaily.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija