Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kokią žuvį naudoja geriausi pasaulio šefai?

2015-03-24
Paskelbk savo straipsnį


Lietuviška žuvis: yra iš ko pasirinkti

Yra didelis gėlavandenių žuvų, auginamų čia pat, Lietuvoje, pasirinkimas. Tvenkiniuose Lietuvoje dažniausiai auginami karpiai, amūrai, plačiakakčiai, kurių auginimas dažnai būna ekstensyvus (žuviai leidžiama augti beveik natūraliomis, gamtos sąlygomis), todėl poveikis aplinkai taip pat minimalus. Taip pat žuvys Lietuvoje auginamos ir uždarose recirkuliacinėse sistemose. Tokiu būdu užauginami afrikiniai šamai, unguriai, eršketai, upėtakiai.
Skoninės ir maistinės žuvies savybės priklausys nuo to, kaip užauginta, kuo maitinta ir netgi, kaip paskersta žuvis. Kad žuvis atitiktų visus šiuos kriterijus būtinas šimtaprocentinis jos atsekamumas ir patikimas augintojas/tiekėjas.

Intensyvių būdu (žuvų augimas skatinamas hormoniniais priedais, žuvys šeriamos kombinuotais pašarais, kurių sudėtyje dažnai yra genetiškai modifikuotos sojos ar kiti grūdai bei žuvų prekinei išvaizdai ir sveikatai užtikrinti naudojami antibiotikai) dažniausiai auginamos populiariosios lašišos, tilapijos, pangasijos...

Kur pirkti žuvį
Gėlavandenių šaldytų, atšaldytų ar rūkytų žuvų turguose, turgeliuose ir parduotuvėlėse apstu, bet atsekti jų kilmę dažniausiai būna neįmanoma. Neretai ta žuvis krikštijama kaip ,,Rusnės“, bet iš tikrųjų į Lietuvą gali būti atkeliavusi iš Lenkijos ar net Vengrijos. ,,Ekologiški“ lietuviški afrikiniai šamai irgi dažnai būna iš Lenkijos purvinų uždarų recirkuliacinių žuvų auginimo sistemų. Tad kaip atsirinkti? Ieškokite patikimų tiekėjų.

Vieninteliai iš 18-os Lietuvoje esančių pramoninių tvenkinių - „Išlaužo žuvis“ priklauso Lietuvos atsakingų restoranų ir tiekėjų asociacijai (LARTA). Tai reiškia, kad žuvis auginama ir paruošiama vartojimui maksimaliai natūraliomis sąlygomis, tausojant aplinką ir turint 100% atsekamumą viso auginimo, maitinimo, skerdimo ir paruošimo ciklo.

Pagrindinės tvenkinių žuvys - karpiai auginami dažniausiai pusiauintensyviai - kai per 30 proc. jų maisto yra natūraliai tvenkiniuose gyvenanantys vėžiagyviai, uodų lervos ir pan., o 70 nuošimčių papildomai šeriami grūdais ar kombinuotais pašarais. Taip augdami 1,5 kg prekinį svorį karpiai pasiekia tik per 3 vasaras. Su karpiais kartu tuose pačiuose tvenkiniuose auga natūraliai žole mintantys amūrai, melsvadumblius iš vandens košia plačiakakčiai, o lydekos, šamai, ešeriai sėkmingai natūraliai maitinasi tvenkiniuose gyvenančiomis nepageidautinomis žuvytėmis. Lynai tvenkiniuose irgi paprastai susiranda natūralaus maisto. Tik eršketus tenka auginti atskirai nuo kitų žuvų ir šerti gerai subalansuotais kombinuotais pašarais. Išlaužo tvenkiniuose praktiškai nenaudojami jokie vaistai, hormonai ar kitokios kenksmingos medžiagos.

zuvis

Kokybiška žuvimi keiskite menkavertes lašišas, tilapijas ir kt.

Keptą lašišą sėkmingai galėtų pakeisti teisingai užaugintas, stambus, dumblu nekvepiantis karpis. Tiliapijas ir pangasijas – tikrai stambus lietuviškas plačiakaktis. Jūros lydekas – baltasis amūras. O gerai paruošto paltuso ir stambaus Išlaužo tvenkinių šamo paragavęs, ko gero, neatskirtų net patyręs virtuvės šefas.
Jeigu tinkamai išsirinksite, teisingai, be streso, paskersite atsakingai išauginta žuvį, iš jos pavyks pagaminti geriausią patiekalą. Netikite? Paklauskite jūsų pažįstamo restorano šefo!

AB “Išlaužo žuvis“ firminės parduotuvės
Firminė žuvies parduotuvė (Dainavos 2A, Išlaužas) Tel. nr. 8 319 48599
Firminė žuvies parduotuvė (Šv. Gertrūdos 70, Kaunas) Tel. nr. 8 37 436016
Žuvies įsigyti taip pat galima:
Kauno Pilies ūkininkų turgavietė
Vilniaus Tymo ūkininkų prekyvietė

http://www.islauzozuvis.lt/