Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kokį vyną renkasi lietuviai?

2014-05-23
Paskelbk savo straipsnį

Vynų pasaulį atranda pamažu
Pasak „Mineralinių vandenų“ (MV) vyno eksperto Gintauto Jašinsko, daugumos lietuvių akys pirmiausia krypsta į parduotuvių lentynose sustatytus raudonojo vyno butelius. Tokie gėrimai sudaro apie 65 proc. viso mūsų šalyje parduodamo vyno.
Kalbant apie vyno kilmės šalis, neabejotinas lyderių trejetas yra Ispanija, Prancūzija ir Italija. Anot G. Jašinsko, prieš kurį laiką sparčiai augę Čilės vynų pardavimai pastaruoju metu stabilizavosi.
„Lietuviai yra gana konservatyvūs vyno vartotojai. Jie atsargiai žvelgia į rožinius, saldžiuosius vynus. Tačiau, žinoma, situacija keičiasi. Žmonės laisvėja, drąsėja, įgyja daugiau žinių, ima suvokti, kad geras vynas nebūtinai yra tik raudonasis, sausas ir europietiškas“, – pažymėjo G. Jašinskas.


Reikia tik kiek daugiau žinių
Pasak MV vyno eksperto, daugumos lietuvių vyno mėgėjų konservatyvumą parodo ir tai, kad raudonojo vyno gerbėjai beveik neperka baltojo ir atvirkščiai. Jei žmogus nusprendė, kad jis mėgsta tik raudonąjį vyną, tai tik tokį dažniausiai ir pirks, nors dėl to nemažai prarandama.
Tas pats galioja ir kalbant apie vyno kainą, kuri vis dar yra svarbi didžiajai daliai lietuvių. Tik vieniems reikia, kad vynas nebūtų per brangus, o kitiems, priešingai, – per pigus.
G. Jašinskas pastebi, kad nebrangaus vyno pirkėjai kaskart renkasi vis tuos pačius gėrimus ir retai ieško panašios kainos alternatyvų. Tuo metu besirenkantieji patį brangiausią vyną net nežiūri į mažesnės kainos gėrimus, nors jie gali būti ne prastesni, o kai kuriais atvejais ir geresni.
„Reikėtų žiūrėti ne tik į vyno spalvą ir kainą. Šiek tiek žinių apie vyno kilmės šalis ir regionus, vynuogių veisles, derliaus metus ar brandinimo laiką padėtų išsirinkti puikų vyną, nepaisant piniginės storio“, – patarė vyno ekspertas.
Profesionalai žvelgia plačiau
Norintiems atrasti įvairesnį vynų pasaulį G. Jašinskas siūlo susipažinti su šių metų Lietuvos vyno čempionato nugalėtojais. Prieš „Vyno dienas“ tradiciškai skelbiamų geriausių Lietuvoje parduodamų vynų sąraše yra ne vienas gėrimas, tikrai nesantis tarp tų, kuriuos drąsiai rinktųsi lietuviai.
Šiemet Lietuvos vyno čempionatas buvo itin sėkmingas bendrovei „Mineraliniai vandenys“. Jos pristatyti vynai pelnė rekordinį skaičių apdovanojimų – iš viso net 27. Dvi „Mineralinių vandenų“ pristatytos vyno rūšys buvo pripažintos geriausiomis. Bendrovei taip pat antrus metus iš eilės atiteko apdovanojimas už vyną geriausio kainos ir kokybės santykio kategorijoje. „Mineralinių vandenų“ atstovaujami vynai pelnė 19 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos medalius.
Metų vynine antrus metus iš eilės buvo pripažinta „Juan Gil Estates“. Ši „Mineralinių vandenų“ Lietuvoje atstovaujama Ispanijos vyninė po poros metų švęs 100 metų jubiliejų. Nors vynų pasaulyje tai palyginti neilgas laikas, „Juan Gil Estates“ vardas visame pasaulyje žinomas vyno vartotojų, o šios vyninės vynai yra pelnę daugybę tarptautinių apdovanojimų.

Lietuvos vyno čempionato prizininkų sąrašas, atstovaujamas „Mineralinių vandenų”


Geriausias Ispanijos ir Portugalijos raudonasis vynas
Juan Gil Monastrell 18 Meses Jumilla D.O., 2011
Geriausias kitų baltųjų vynuogių veislės vynas
Bellingham The Bernard Series Old Vine Chenin Blanc Coastal Region W.O., 2012
Geriausias kainos ir kokybės santykis
Bianchi Famiglia Late Harvest Semillon Mendoza“, 2007

Aukso medaliai
Antinori Tenuta Guado Al Tasso Scalabrone Rosato Bolgheri D.O.C., 2013
Anayon Chardonnay Carinena D.O., 2011
Anayon Tinto Selecction Carinena D.O., 2010
Baron De Ley Blanco Tres Vinas Rioja D.O.C, 2009
Bodegas Atalaya La Atalaya Almansa D.O., 2011
Bodegas Ateca Atteca Calatayud D.O., 2012
Vigneti del Vulture Piano del Cerro Aglianico del Vulture Riserva D.O.C., 2009
Graham's Late Bottled Vintage Porto D.O., 2007
Domaine de La Baume Terres Viognier - Chardonnay Pays d‘Oc I.G.P, 2010
Cantina Cellaro Due Lune Nerello Mascalese – Nero d‘Avola Sicilia I.G.T., 2011
Pampas del Sur Gran Pampas Malbec Mendoza, 2011
Viña Maipo Limited Edition Syrah Maipo Valley, 2010
Bobos Finca Casa La Borracha Utiel-Requena D.O.P., 2011
Farnese Edizione Cinque Autoctoni VdT, 2011
Bodegas Atalaya Alaya Almansa D.O., 2011
Moutard Blanc de Blanc Vintage 1996 Brut Champagne, 1996
Moët&Chandon Grand Vintage 1993 Blanc Brut Champagne, 1993

Sidabro medaliai
Bodegas Atalaya Laya Old Vines Almansa D.O., 2013
Altano white Duoro D.O.C, 2012
Tenutae Lageder Lowengang Chardonnay Sudtirol - Alto Adige D.O.C., 2010

Bronzos medalis

Bellingham The Bernard Series Small Barrel S.M.V. Coastal Region W.O., 2011