Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kodėl su amžiumi kamuoja sunkesnės pagirios?

2011-03-22
Paskelbk savo straipsnį

Skauda galvą, burna perdžiūvusi, pykina...atsigauti nuo „vakar vakaro“ reikia vis daugiau laiko? Mokslininkai išsiaiškino, kodėl su amžiumi vakarėlių liūtus ir mėgstančius pasilinksminti kamuoja vis sunkesnės pagirios.

Kaip teigia profesorius Jim Schaefer iš Union College in Schenectady (Niujorkas), žmogaus organizmas su amžiumi vis blogiau pasisavina alkoholį, išskiria mažiau specialaus fermento aldehiddehidrogenazės (ALDH), kuris paverčia etanolį į acetaldehidą. Manoma, kad acetaldegidas yra viena iš pagrindinių toksinių medžiagų, nuo kurio priklauso pagirių sunkumas. ALDH fermentas kaupiasi kepenyse, nedidelis kiekis – inkstuose ir kitur. Remiantis naujausių tyrimų duomenimis, fermento aktyvumas tiesiogiai priklauso nuo amžiaus, lyties ir rasės. Dažnai vartojant alkoholį, fermento aktyvumas sumažėja.

Ekspertai taip pat perspėjo, kad nuo pigiaus alkoholio pagirios būna stipresnės, tad pigaus alus, vyno ar kitų alkoholinių gėrimų jie vartoti nerekomenduoja. Pastarieji mažiau išvalyti, kitaip tariant juose lieka daugiau cheminių medžiagų po fermentacijos ar destiliacijos procesų. Remiantis ekspertų nuomone, reikėtų rinktis brangesnius alkoholinius gėrimus, kurie labiau išvalyti ir dėl to sukelia mažesnes pagirias.

Vartodami alkoholį, rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove

Elena Germanovič
Šaltinis: msn.com; meddaily.ru
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2011 03 22