Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kodėl pietaujantys lauke yra laimingesni už pasilikusius biure?

2014-07-14
Paskelbk savo straipsnį

„Nors sveika mityba šiuo metu itin propaguojama visų medijos priemonių, karjeros žmonėms sveikai valgyti sudėtinga dėl laiko stokos ir įpročių. Kai nėra laiko pietauti, nėra laiko ir rinktis sveiką maistą, todėl dažniausiai pasitenkinama sumuštiniais ar kitais šaltais užkandžiais, o šie – tikras peilis streso išvargintiems skrandžiams, - teigia restorano „Charlie Pizza“ prekės ženklo vadovė Natalija Juralevič. - Atsižvelgdami į tai, pasiūlėme naują paslaugą, kuri itin turėtų pasiteisinti vasarą: nuo šiol mūsų klientai, kurie neturi laiko, o gal tiesiog tuo metu nori ramiai pavalgyti gamtoje, maisto užsisakyti galės telefonu, įspėję, po kiek laiko žada užsukti jo pasiimti. Užsakytus patiekalus mūsų virtuvės šefai paruoš išsinešimui ir supakuos į nemokamas dėžutes. Kai Lietuvoje turime tiek gražių parkų ir skverelių, kuriuose galima ramiai papietauti su kolegomis ar draugais, nuodėmė būtų sėdėti biure prie kompiuterio valgant menkavertį maistą“.

Humboldto universiteto Berlyne mokslininkų tyrimas teigia, kad valgymas su kitais pagerina žmonių psichologinį pasiruošimą spręsti problemas ir pagerina mąstymo funkciją. Tuo tarpu užkandžiaujančių prie darbo stalo tyrimo rezultatai atskleidė, kad pietūs, praleisti atsakinėjant į elektroninius laiškus, sumažina produktyvumą ir padidina klaidų tikimybę.

Sasekso universiteto mokslininkų  atliktas tyrimas parodė, kad valgymas lauke pagerina darbuotojų savijautą, daro juos laimingesniais ir leidžia palankiau žiūrėti į savo darbą. Tyrimo metu buvo įvertintos įvairios galimos pietavimo vietos ir nustatyta, kad valgymas gamtoje ar bent lauko terasose psichologiniu požiūriu pralenkia pietavimą restorane bei namuose. Greitas valgymas nepakilus nuo darbo stalo buvo įvertintas dar blogiau negu užkandis važiuojant viešuoju transportu, tačiau taip laiką taupo net 54 proc. biuro darbuotojų.

Dietologai taip pat pastebi, kad valgymas darbo vietoje gali lemti didesnį nutukimą, kadangi per daug susikoncentravus į kompiuterio ekraną, nemąstoma apie tai, kas yra valgoma. Kai susikaupiama į valgymo procesą, pagerėja virškinimas ir pajaučiamas didesnis malonumas, taip pat mažiau norisi užkandžiauti tarp valgymų.

„Lauke, kur galima mėgautis saulės šviesa, medžių žaluma ir gauti vitamino D, valgantys darbuotojai yra kur kas laimingesni ir produktyvesni, nes grįžę po pietų pertraukos su nauja energija gali kibti į darbą. Nenustojantiems mąstyti apie darbą gresia „perdegimas“, todėl valanda su kolegomis ar draugais saulėtoje terasoje ar parke ant žolės valgant kokybišką, šviežiai pagamintą maistą gali suteikti įkvėpimo ir padėti atsipalaiduoti“, - sako „Charlie Pizza“ prekės ženklo vadovė. 

Nuotrauka: parade.condenast.com