Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kiek išleidžiame svaigalams?

2010-09-15
Paskelbk savo straipsnį

Ekonominio sunkmečio akivaizdoje vis dažniau kalbama apie tai, kad šeimos turėtų peržiūrėti savo išlaidas ir atsisakyti nereikalingų pirkinių. Tačiau retas žmogus susimąsto, kiek šeimos biudžeto išleidžiama visiškai nereikalingoms prekėms, kurių poreikis yra dirbtinai formuojamas pasitelkiant vis naujesnes reklamos galimybes.

Kalbame apie tabaką ir alkoholį. Tiesa ta, kad abi šios prekės yra visiškai nereikalingos žmogui. Apmaudu, tačiau neretai girdime, kad tėvams nepakanka pinigų aprūpinti vaikus vadovėliais ar sumokėti už užklasinės veiklos būrelius, tačiau blokui cigarečių ar vakariniam bokalui alaus pinigų visuomet atsiranda. Žinoma, taip elgiasi toli gražu ne visi. Ne visi Lietuvos gyventojai pametę galvą puolė remti žmonių, narkotikų, ginklų ir nelegalaus alkoholio ar cigarečių prekyba užsiimančių „verslininkų“. Visgi, ekonominis sunkmetis koreguoja žmonių elgseną ir alkoholio bei tabako gaminių nuperkama mažiau. Gal šis straipsnelis ir skaičiavimai apie tai, kiek iš tikrųjų išleidžiate produktams, kurie sukelia ligas, neįgalumą ir mirtį, padės apsispręsti dėl jų vartojimo.

Šiuo metu norintis išgyventi žmogus privalo skaičiuoti, kitaip tariant planuoti savo išlaidas, preliminarias pajamas, o nuo to skaičiavimo ir planavimo toliaregiškumo priklauso bendra gerovė. Taigi šiuo metu beveik visi pritaria, kad cigaretės ir nesaikingas alkoholio vartojimas daro žalą mūsų organizmui, bet niekas nepagalvoja, kad tai itin blogina mūsų finansinę būklę. Tą galima parodyti paprastu pavyzdžiu, imkime statistinį lietuvį(ę) nuo 15 metų. Pasak statistikos, jis per metus surūko 71 cigaretę, išgeria 15,54 litro stipriųjų gėrimų(40 proc.), 17,955 litrų vyno (12 proc.), ir 104,54 alaus (5 proc.). Tai yra apskaičiuota pagal bendrą etilo alkoholio ir cigarečių suvartojimą 2008 metais, bei VMI ir VTAK apskaičiuotą 2004 metų alkoholio vartojimo pasiskirstymą, darant prielaidą, kad be alaus ir stipriųjų gėrimų yra tik vynas (12 proc.). Tokiu aprašytu atveju imant šiuometines kainas, toks statistinis Lietuvis išleidžia bendrai 1652 Lt per metus, o tai būtų 33041 Lt per 20 metų (be papildomo pelno). Akivaizdu, kad už tokią sumą tikrai galima daug nupirkti.

Kiekvienas gali apskaičiuoti savo išlaidas svaigalams pagal pateiktą lentelę ir pagalvoti, ką galima būtų nuveikti su tais sutaupytais pinigais.

Nuotraukos: inmagine.com
www.lsveikata.lt informacija

2010 09 17