Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kiauliena brangsta žaibiškai

2011-04-15
Paskelbk savo straipsnį

Ilgą laiką nekilusios kiaulienos kainos ėmė sparčiai kopti į viršų. Per pastarąjį mėnesį jos kilogramas pabrango daugiau nei litu.

Tiek turgaus prekeiviai, tiek ūkininkai pripažįsta, jog jau netrukus įsigyti pigios kiaulienos bus nebeįmanoma. Nors kol kas didelio mėsos kainų augimo pirkėjai dar nepajuto, greitai brangimas palies ir juos.

„Kiauliena brangsta jau kurį laiką, tad kainų skirtumą dar iki Velykų pajaus ir pirkėjai. Skerdenos brangsta dėl itin sparčiai didėjančių pašarų kainų. Nuo praėjusių metų jie pabrango trečdaliu. Pašarai sudaro 75 proc. skerdenos savikainos“, – situaciją komentavo mėsos gamybos įmonę turintis Vytautas Urbonas.

Jis tvirtino, jog ūkininkai, iki šiol noriai auginę žiemkenčius ir kitus pašarinius augalus, atsisako tai daryti – dėl nepalankių oro sąlygų tai nebeapsimoka.

„Žiemą jie iššąla, vasaromis juos nuplauna stiprus lietus, tad ūkininkai patiria didelių nuostolių“, – paaiškino V.Urbonas.

Jo duomenimis, šiuo metu perkant tiesiai iš augintojų gyvas kiaules už kilogramą tektų pakloti apie 6–6,5 lito. Praėjusiais metais gyvojo svorio kilogramas kainavo apie 4 litus. Kiaulienos skerdenos kilogramas dabar kainuoja apie 8,6 lito. Prieš kelis mėnesius skerdenos kilogramas kainavo 7–7,5 lito.

Tačiau V.Urbonas pabrėžė, jog turgavietėse ar parduotuvėse mėsa kainuos dar keliais litais brangiau, nes antkainius užsideda prekybininkai.

Artimiausiu metu prekybos vietose laukiamas ir paukštienos, jautienos bei kitos mėsos brangimas. Tačiau ši mėsa taip sparčiai, kaip kiauliena, brangti neturėtų.

Mėsos produktų gamintojai neslepia, jog dėl brangstančių skerdenų jie bus priversti apie 10 proc. pabranginti ir dešreles, rūkytą mėsą bei kitus gaminius.


Nuotraukos: inmagine.com

2011 04 15