Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Kavos kultūros dienos 2013“ jau kitą mėnesį

2013-01-11
Paskelbk savo straipsnį


2013 m. „Kavos kultūros dienose“ baristoms bus suteikta dar daugiau galimybių išbandyti save, pirmą kartą šalyje bus organizuojami: Lietuvos kavos ragavimo čempionatas (cup tasting),  Lietuvos rytietiškos kavos ruošimo čempionatas (ibric) ir Lietuvos kavos kokteilių su alkoholiu čempionatas (coffee in good spirits).

Renginys kavos mėgėjams ir kavos rinkos profesionalams

„Renginys vis auga, šiemet geros kavos mėgėjus supažindinsime su dar daugiau kavos paruošimo būdų, tai yra su rytietiška kava bei kavos kokteiliais su alkoholiu,“ – sako Ypatingos kavos Asociacijos vadovas Darius Vėželis (SCAE atstovas Lietuvoje). „Taip pat laukia labai įdomus konkursas – Kavos ragavimo čempionatas, kuriame dalyvauti gali ne tik baristos, tačiau ir kitų sričių gurmanai. Esame darę bandomąjį konkursą, kuriame, visų nuostabai,  geriausiai pasirodė ne kavos profesionalai, o vyno ekspertas. Šio konkurso esmė yra iš trijų vienodai paruoštų kavų išskirti tą, kuri yra kitos rūšies. Čempionato nugalėtoju taps tas dalyvis, kuris per trumpiausią laiką teisingai išrinks kavą iš 8 komplektų,“ – sako kuratorius.

Lietuvoje galima įsigyti įvairių rūšių kavos, skirtingų jos mišinių, rinktis skirtingo malimo ar skrudinimo laipsnio ir mėgautis vis naujai atrandamu skoniu. „Kavos kultūros dienos 2013“ – vieta, kur kiekvienas įgis naujos patirties ir žinių apie gėrimą, vienijantį pasaulį. Renginys taip pat įdomus kavos rinkos profesionalams: skrudintojams, importuotojams, tiekėjams, gamintojams ir degustuotojams.

„Nors gera, subalansuota kava skani ir viena, vis vien prie puodelio  kavos mėgstame pasilepinti ir įvairias gardumynais, kavos mugėje šiemet jų neturėtų trukti. „Kavos kultūros dienos 2013“ šiemet bus tarsi saldus Valentino dienos pratęsimas su kava į lovą ir šokoladu,“ – šypsosi renginio organizatorė Violeta Masteikienė, agentūros „Gerų minčių magijos projektai“ vadovė.

Kavos ruošimo čempionatai


2013 m. čempionatuose dalyvaus apie 20 profesionalių baristų iš visos Lietuvos. „Kavos kultūros dienų“ metu varžybos vyksta pagal griežtai reglamentuotas Pasaulio baristų čempionato taisykles, renginį globoja Europos kavos asociacija (SCAE) bei Pasaulio baristų čempionatas. Kompetentingų teisėjų komisija iš įvairių pasaulio šalių vertina baristų paruoštos kavos skonį, kokybę, identiškumą bei išradingumą. Šiemet teisėjauti į renginį atvyks vienas iš  SCAE įkūrėjų, norvegas Alfas Krameris, jis taip pat žada net kelis seminarus profesionalams.

Lietuvos kavos ruošimo čempionatas (Barista)

Kiekvienas Lietuvos kavos ruošimo čempionato dalyvis per 15 minučių turės keturiems teisėjams patiekti keturis identiškus espresso kavos puodelius, keturis identiškus cappuccino kavos puodelius ir keturis identiškus pačių pasirinktus firminius bealkoholinius gėrimus. Pateikimo tvarka laisva, tačiau tos pačios kategorijos gėrimai turi būti patiekti vienu metu. Pirmiausia teisėjai vertina kavos skonį, paruošimo kokybę, identiškumą, patiekimo bei serviravimo išradingumą ir profesionalumą. Čempionato nugalėtojas bus skelbiamas Lietuvos čempionu ir laimės kelionę į Pasaulio kavos ruošimo čempionatą Australijoje. Prizais bus apdovanojami II ir III vietų laimėtojai.

Lietuvos Piešimo pieno puta čempionatas (latte art)

Piešimo pieno puta čempionato metu dalyviai per tam tikrą laiką turės padaryti paruošti dvi identiškas latte kavas su piešinėliu bei dvi identiškus cappuccino kavas su piešinėliu. Pasirodymo metu padarytas piešinėlis turi sutapti su piešiniu fotografijoje, iš anksto pateiktoje teisėjams. Nugalėtojas vyks į čempionatą Nicoje.

Lietuvos kavos kokteilių su alkoholiu ruošimo čempionatas (coffee in good spirits)

Kavos kokteilių su alkoholiu čempionato dalyviai per 8 minutes pusfinalyje turės paruošti ir pateikti teisėjams po du identiškus šiltus ir du identiškus šaltus kavos gėrimus. Finale geriausi 6 dalyviai per 8 minutes turės paruošti ir pateikti teisėjams du identiškus airiškos kavos gėrimus ir du pačių sukurtus gėrimus. Nugalėtojas vyks į čempionatą Nicoje.

Lietuvos kavos ragavimo čempionatas

Kavos ragavimo čempionato dalyvis iš pateiktų 3 kavos puodelių, kuriuose yra dvi vienodos kavos ir viena kitos rūšies kava, turi išskirti, kuri yra kitos rūšies kava. Konkurso dalyviams bus pateikta po 8 „trejetukus“, iš kurių per 8 minutes jie turės išskirti, „nevienodas” kavas. Nugalėtojas vyks į čempionatą Nicoje.

Lietuvos rytietiškos kavos ruošimo čempionatas

Lietuvos rytietiškos kavos ruošimo čempionate dalyviai per 12 minučių turės pagaminti ir pateikti teisėjams 6 puodelius kavos paruoštos rytietiškai čazvėje ar ibrike: 2 identiškus šiltus kavos gėrimus, 2 identiškus šaltus kavos gėrimus ir 2 paties baristos sukurtus kavos gėrimus. Gėrimų serviravimo tvarka nesvarbi. Nugalėtojas vyks į čempionatą Nicoje.

Taisyklės, registracijos anketos tinklapyje www.kavosdienos.lt.

„Kavos kultūros dienos“ organizuojamos nuo 2008 metų.

2012 m. atsiminus:

2012 metais per dvi renginio dienas prekybos ir pramogų centre „Ozas“ buvo išdalinta per 40 000 puodelių kavos, renginyje apsilankė apie 20 000 žmonių. Lietuvos kavos ruošimo ir Piešimo pieno puta čempionatuose dalyvavo 22 profesionalūs kavos ruošėjai, jų pasirodymus vertino pripažinti tarptautiniai teisėjai.
2012 m. Mindaugas Ryškus garbingai atstovavo Lietuvai Pasaulio Kavos ruošimo čempionate Londone ir užėmė 38 vietą iš daugiau nei 50 dalyvių.
2012 m. Lietuvos piešimo pieno puta čempionu išrinktas Seivijus Matiejūnas iš Airijos. Jis jau antrą kartą atstovavo Lietuvai Pasaulio piešimo pieno puta čempionate Korėjoje. Iš 36 dalyvių Seivijus užėmė 5 vietą, nors pusfinalyje  kaip ir pernai, buvo antras.

Kontaktai:
SCAE koordinatorius Lietuvoje Darius Vėželis
Tel.: +370 682 55855, el.paštas: darius.vezelis@gmail.com;
Kavos kultūros dienų organizatorė Violeta Masteikienė
Tel.: +370 655 04777, el.paštas: violeta@gmmagency.com