Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kava nepadės nuo pagirių

2009-12-31
Paskelbk savo straipsnį

Nors visi puikiai žinome, jog kavos puodelis ar net jos aromatas kaip niekas kitas pažadina ryte, šis receptas negalioja, kai esame apgirtę...

Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad kava bei populiarūs energetiniai gėrimai, į kurių sudėtį įeina kofeinas yra visiškai neveiksmingi pagirių atžvilgiu. Dar daugiau, jie gali privesti prie pavojingos situacijos, kadangi maskuoja tikrą mūsų savijautą.

Kaip išvengti pagirių?>>

Tyrimui vadovaujantis Dr Thomas Gould komentavo, jog kad alkoholio ir kavos vartojimas gali privesti prie pragaištingų rezultatų. Išgėręs kavos puodelį apgirtęs žmogus jaučiasi žvalus, atgavęs jėgas ir gali drąsiai sėsti už automobilio vairo, kas žinoma kelia grėsmę jo paties bei aplinkinių žmonių gyvybei. Taip pat šis žmogus gali įsivelti į kitas pavojingas socialines situacijas. Tuo tarpu tie, kurie jaučiasi vienodai girti ir pavargę atsargiau vertina tikrą savo girtumo laipsnį.

Siekiant nustatyti tikrą kavos ir alkoholio poveikį girtam žmogui, mokslininkai atliko eksperimentą su pelėmis. Vienoms pelėms duota atskirai alkoholio bei kavos, kitoms alkoholio bei kavos derinio, tuo tarpu kontrolinei grupei skirta neutralių druskų tirpale.

Toliau mokslininkai tyrė, kaip pelės reaguoja į išorinius dirgiklius, tokius kaip didelis garsas arba ryški šviesa. Pastebėta, kad pelės, kurioms duota alkoholio atskirai ramiau reagavo į situaciją, tuo tarpu tos, kurios gavo kavos ir alkoholio sąlyginai buvo kur kas budresnės bei atsipalaidavusios. Mokslininkai nepastebėjo, kad pelės paveiktos kofeino ir alkoholio vengtų pavojingų situacijų, todėl jie įsitikinę, kad vienodai elgiasi ir žmonės. Taigi pagrindinė išvada yra ta, jog derėtų vengti vartoti alkoholį ir kavą ar kitus gėrimus, turinčius sudėtyje kofeino, kadangi šis derinys gali būti pavojingas. Straipsnis publikuotas žurnale „Behavioral Neirosvience“.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: inmagine.com
Meniu.lt informacija