Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaune kovojama su nelegalia prekyba vakarėlių metu

2010-11-25
Paskelbk savo straipsnį

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai pastarosiomis savaitėmis aktyviai tikrina naujai atidarytų klubų ar pavienių renginių veiklą. Už prekybos alkoholiu ir kitokius pažeidimus skiriamos griežtos sankcijos.


Studentai dėjosi nieko neišmanančiais versle

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai kartu su Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos darbuotojais apsilankę vienose aukštajai mokyklai priklausančiose patalpose studentų surengtoje diskotekoje išsiaiškino, jog bilietų į renginį ir alkoholinių gėrimų prekyba jame buvo vykdomi nelegaliai.

Pinigai, mokami už bilietus, buvo dedami į ant stalo esančią metalinę dėžę. Čia pat buvo parduodami ir gėrimai: džinas, alus, sidras, trauktinė, likeris. Pačių studentų kompiuteriu spausdinti bilietai turintiesiems renginio skrajutes kainavo 25, o jų neturintiesiems – 35 litus.

Patikrinus vidiniame kieme esantį sandėliuką jame rasti 349 vienetai įvairių gėrimų už 1471 Lt. Juos saugojo dvi studentės. Visus gėrimus ir gautus už bilietus bei jau parduotus gėrimus pinigus (1139 litus) kontroliuojančių institucijų specialistai paėmė kaip įkalčius.

Iškviesti į Kauno AVMI studentai (diskoteką organizavo du aukštesniųjų kursų studentai) aiškino nežinoję, kad pažeidžia įstatymus, o pinigus rinko ketindami atsiskaityti su atlikėjais. Jie tikino pirmą kartą išgirdę, jog parduodant alkoholinius gėrimus reikia ne tik registruoti veiklą, bet ir turėti licenciją bei kasos aparatą.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ir realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką šio renginio organizatoriams gali tekti sumokėti nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. Lt konfiskuojant išimtus gėrimus ir pinigus. Be to, jie bus nubausti ir už savavalį bilietų spausdinimą bei pardavinėjimą.


Klubas prekiavo alkoholiu neturėdamas licencijos

Naujas Kauno naktinis klubas „Shtab“ (A. Jakšto g. 4), kurio atidarymą prieš dvi savaites aptemdė Mokesčių inspekcijos pareigūnų patikrinimas, ir toliau bandė gudrauti – net ir praėjus kelioms savaitėms po atidarymo dar nebuvo pateikęs paraiškos, kad gautų licenciją prekybai alkoholiu.

Penktadieniais ir šeštadieniais dirbančiame klube, kaip dienraščiui „Kauno diena“ aiškino „Shtab“ įkūrusios kompanijos „Pure Culture“ prodiuseris Mindaugas Jonaitis, svečiai alkoholiniais gėrimais tiesiog vaišinami. Įėjimas į klubą pirmąjį vakarą kainavo 40 litų, vėliau pabrango iki 70 litų.

„Kauno diena“ rašė, kad lapkričio 12 d. duris atvėrusį klubą patikrino Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) pareigūnai. Jie konfiskavo 26 butelius alkoholinių gėrimų – viskio, romo, degtinės, šampano, kurių vertė siekia 2 tūkst. litų. Kauno AVMI šiuo metu nagrinėja surinktą medžiagą ir rengiasi skirti įmonei baudą.

Kaip dienraščiui teigė Kauno AVMI specialistai, svečių vaišinimui įsigytų gėrimų sąskaitose-faktūrose turi būti nurodyta, kad gėrimai skirti reprezentacijai. Jeigu įmonė nėra gavusi licencijos, ji negali turėti ir sąskaitos-faktūros. Jeigu tokia įmonė vaišina svečius – vėl pažeidžia įstatymus.

Nors AVMI negali uždrausti klubo veiklos, tačiau už prekybos alkoholiu pažeidimus bus skiriamos baudos, taip pat pažeidimų padarymas komplikuoja įmonei licencijos prekiauti alkoholiu įsigijimą.


Kauno dienos“ ir Meniu.lt informacija