Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Katare archeologai aptiko senovines datulių spaudyklas

2011-03-01
Paskelbk savo straipsnį

Archeologai Al Zabarah vietovėje ir tris kilometrus nuo jo nutolusioje Furayhah, esančios Kataro šiaurės vakarinėje pakrantėje prie Persijos įlankos archeologai aptiko ne vieną senovinę datulių spaudyklą. Al Zabarah XVIII amžiuje garsėjo perlų išgavimu, miesto gyventojai taip pat vertėsi prekyba.

Mokslininkinkai iš Kopenhagos univesiteto, Tobias Richter, Paul Wordsworth ir Alan Walmsley, dalyvaujantys archeologiniuose kasinėjimuose, teigia, kad datulių sirupas buvo vienas iš pagrindinių Persų įlankos gyventojų mitybos komponentų.

Datulių sirupas yra ypač maistingas. Greičiausiai jis buvo naudojamas kaip kaloringas maito šaltinis, kurį buvo galima lengvai saugoti ir gabenti perlų išgavimo ir prekybos laivuose rejsų metu. Mokslininkai daro prielaidą, kad datulių sirupas taip pat galėjo būti eksportuojamas.

Akmeninės daubos ir kanalai iš pradžių buvo išklojami datulių palmių lapais, po to daubose buvo sukraunami maišai su vaisiais. Vaisių sultys tekėdavo kanalais į žemėje įkastus molinius indus.

Elena Germanovič
Šaltinis: archaeologydaily.com
Nuotraukos: archaeologydaily.com
MENIU.LT informacija

2011 03 01