Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Katalonijoje - saldus ir vienas linksmiausių karnavalų pasauly (šventės)

2010-01-27
Paskelbk savo straipsnį

Vasario 6-17 dienomis, Katalonijos (Ispanija) miestelyje Vilanova i la Gelthru, vyksta vienas linksmiausių pasauly karnavalų. Dvi savaites miestiečiai linksminasi iš visos širdies: šoka, džiaugiasi, gamina valgį, dainuoja, groja, žodžiu, surengia tikras „saldaus gyvenimo“ akimirkas.

Miestelis šiuo savo karnavalu garsėja visoje Ispanijoje. Visi renginiai prasideda dieną, kuri ispanų pakrikštyta „riebiuoju ketvirtadieniu“ (isp. Jueves Lardero) . Prieš įsisukant į šventės sukūry, Vilanovos gyventojai miestelio erdves atiduoda vaikams. Tai reikia pamatyti! Ryte gatves užplūsta krykštaujantys berniukai ir mergaitės, išsipuošę ryškiais ir žaismingais kostiumais apsirūpina pyragaičiais ir pasislėpę jais mėto praeivius. Pasak legendos, vienas iš vietinių konditerių kartą iškepė milžinišką morengą ir atidavė jį vaikučiams, kad jie saldumyną padalintų visiems. Kiti konditeriai atsilikti nepanoro ir netrukus prikepė gardėsių tokių dydžių, kad net pro duris netilpo. Morengus teko mėtyti pro langus. Taigi, neklaužadoms leidžiama viskas - jokių draudimų limonadams ir saldumynams! O centrinėje aikštėje mažiesiems rodomas didžiulis spektaklis kataloniškų pasakų motyvais. Vaikų karnavale leidžiama dalyvauti net patiems mažiausiems. Antroje dienos pusėje patys ir suaugę pavirsta į vaikus...

Pagrindinis šventės tikslas – kuo labiau išteplioti aplinkinius, o ir savęs švariais nepalikti, todėl „apsiginkluojama“ medumi, tortilijų užkepėlėmis, pyragaičiais – morengais ir pirmyn. Juokas juokais, tačiau ne tik mažieji, bet ir Vilanovos i la Gelthru suaugusieji su didžiu entuziazmu palaiko šią tradiciją. „Riebiojo ketvirtadienio“ vakare visi draugiškai susirenka, kartu dainuoja, šoka, gamina tradicinius ispaniškus patiekalus, tortilijų užkepėles ir... žinoma – morengus. Vidurnaktį prasideda „suagusių“ saldumynų mūšis (isp. Batalla de Caramelos).

Vilanova i la Gelthru gatvėmis riedantys vėžimai su šmaikščiai aprėdytais padarais, rodančiais mini-spektaklius. Tautiniai šokių kolektyvai, chorų pasirodymai, o taip pat visas būrys keistų personažų, įtraukiant ir keistą būtybę, ištepliotą medumi ir aplipusią plunksnomis, - visą tai galima išvysti karnavalo metu.

Linksmybės baigiasi, kaip ir visoje Ispanijoje, „Sardinės laidotuvių“ (isp. Entierro de La Sardina) ceremonija, reiškiančią Didžiosios gavėnios pradžią. Centrine gatve „plaukia“ didžiulė sardinė, kuri vėliau sudeginama.

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: carnavaldevilanova.cat; vilanova turisme.net
Nuotraukos: carnavaldevilanova.cat
Video>>
Meniu.lt informacija