Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kas išrado šaldytuvą? (įdomu)

2010-06-13
Paskelbk savo straipsnį

Šaldytuvas – vienas iš buities prietaisų, kurį naudojame kiekvienas, tačiau retai kada susimąstome, kas jį išrado. Pasirodo, kad turime būti dėkingi kinams ne tik už popierių ir paraką, bet greičiausiai ir už šaldytuvo išradimą...

Primityvų senovinį šaldymo įrenginį Kinijos šiaurės vakaruose, viename iš regionų, esančiame netoliese buvusios senosios Kinijos sostinės, Xian, aptiko kinų archeologai. Pastarieji yra Archeologijos instituto, esančio Shaanxi provincijoje, darbuotojai. Senovinį „šaldytuvą“ jie rado buvusios imperatoriaus rezidencijos griuvėsiuose.

Archeologijos instituto atstovas, Tian Jatsi, pasakojo, kad senovinį šaldymo įrenginį sudarė keletas keramikinių žiedų, kurių skersmuo siekė apie 1,1 metro, o aukštis – 0,33 metro. Šio prietaiso, panašaus į šulinį apačioje buvo įrengti vamzdžiai, kuriais tekėjo šaltas vanduo. Vamzdžiai driekėsi net iki upės slėnio.

Šie šaldymo įrenginiai paminėti „Giesmių knygoje“, kurių autorystė priskiriama Konfucijui. Pastaroji datuojama nuo XI iki VI amžiaus prieš mūsų erą. Remiantis knyga, tokiuose „šaldytuvuose“ kinai maistą vasaros metu saugojo net kelias dienas.

Šaldytuvų liga – kas tai?>>

Atsikratykite šaldytuve tvyrančio nemalonaus kvapo>>

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 06 13