Karvės, turinčios vardus, duoda daugiau pieno

Karvės, turinčios vardus, duoda daugiau pieno

Karvės, kurioms šeimininkai duoda vardus ir su kuriomis elgiasi kaip su individais, duoda daugiau pieno nei bevardės, rašo Niukastlio universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai straipsnyje, publikuotame žurnale „Anthrozoos“.

Tyrimo autoriai Catherine Bertenshaw ir Peteris Rowlinsonas tvirtina, jog artimas bendravimas su gyvūnais daro įtaką jų elgesiui bei nuotaikai. Jie apklausė 516 pieno fermų valdytojų, siekdami sužinoti, kaip jie elgiasi su gyvūnais ir kaip jų ūkyje vyksta darbas.

Straipsnyje rašoma: „Ūkiuose, kuriuose fermeriai atskirai prieina prie kiekvienos karvės, gaunama maždaug 200 litrų pieno per metus. Fermose, kuriose karvės šaukiamos vardais, daviniai buvo didesni 258 litrais, nei tose, kur gyvūnai buvo bevardžiai“.

„Eachwick Red House“ fermos savininkas, ūkininkas Dennisas Gibbas, sako, jog individualus bendravimas su gyvūnu yra labai svarbus. „Jos ne tik šeimos maisto šaltinis. Mylime visas savo karves kaip šeimos narius, rūpinamės jomis. Skiriame kiekvieną iš bandos, žinome jų elgesį, todėl davėme joms vardus.

Apklausos duomenimis, maždaug pusė fermerių (46 %) galvijus kviečia vardais. 66 procentai šeimininkų pareiškė, jog atskiria kiekvieną karvę iš bandos, o 48 procentai sutiko, jog geri santykiai su gyvūnu išties nulemia primelžiamo pieno kiekį.

„Mūsų atlikto tyrimo duomenys parodė, jog britų fermeriai savo karves laiko protingais padarais, gebančiais jausti. Jei kiekvienam gyvūnui bus skirta daugiau dėmesio ir jis bus šaukiamas vardu, pieno bus primelžiama žymiai daugiau“, – pažymėjo mokslininkė C. Bertenshaw.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://latestnews.virginmedia.com
Nuotrauka: www.wordpress.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną