Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kario prieskoniai žudo vėžines ląsteles (sveikata)

2010-02-08
Paskelbk savo straipsnį

Airijos ir Lenkijos mokslininkai ištyrė, jog kurkuminas (ciberžolės šaknies ekstraktas), kurio yra populiariuose indiškuose kario prieskoniuose, ardo skrandyje ir stemplėje besivystančias vėžines ląsteles.

Specialistai aptiko neįtikėtinai keistą ląstelių žūties mechanizmą, kuris nebuvo susijęs su apoptoze (tai genetiškai užprogramuota ląstelių žūtis. Apoptozė sąlygoja vėžio, imuninių ligų, Parkinsono ligos, Alzheimerio ligos vystymąsi) bei ląstelių išnykimu. Be to, tyrėjai nustatė, kad junginys pradėjo naikinti ląsteles per 24 valandas, o vėliau, ėmus virškinti kurkuminą, ląstelės pradėjo irti tarpusavyje.

Tyrimas buvo atliekamas vadovaujant daktarui Dr. Sharon McKenna Korko miestelyje, Moksliniame Onkologijos centre Airijoje. Rezultatai buvo išpublikuoti „British Journal of Cancer“ žurnale. Šie neįtikėtini rezultatai parodo, jog mokslininkams kurkumino pagrindu pavyks sukurti kokybišką priešvėžinį preparatą.

Šio prieskonio, suteikiančio patiekalams gelsvą atspalvį ir plačiai naudojamo kulinarijoje, poveikis pakankamai stiprus, tad mokslininkai ateityje planuoja ištirti, kaip jis pagerins gydymo rezultatus, skiriant kaip terapinę priemonę, kartu su chemoterapija ir radioterapija.

Mokslininkams seniai žinoma, jog natūralūs gamtiniai junginiai turi potencialios terapinės naudos gydant vėžines ląsteles, šiandien įsitikino, jog kurkuminas – vienas jų. Kario prieskoniai - pigi, lengvai pasiekiama ir saugi gydymo priemonė, kuri gali pagerinti gyvenimo kokybę tūkstančiams žmonių.

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: geniuscook.com; health-network.co.uk
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija