Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kantrumas priklauso nuo cukraus kiekio kraujyje

2010-02-03
Paskelbk savo straipsnį

Ar rinktumėtės mažą prizą iš karto, o gal, norėdami gauti didesnį atlygį, luktertumėte ilgiau? Pasirodo, kad mūsų sprendimą gali paveikti cukraus kiekis kraujyje. Kas ūgdo didesnę kantrybę – dietinis ar saldus gėrimas?

Universiteto („University of South Dakota“) mokslininkai atliko eksperimentą. Tyrimo tikslas buvo ištirti gliukozės kiekio kraujyje ir ilagalaikio planavimo ryšį. Mokslininkai pasirinko dviejų rūšių gėrimus: dietinį ir saldintą.

Tyrimo dalyviai turėjo išgerti vieną iš gėrimų, o po to atsakinėti į klausimus: „...ar norėtų iš karto gauti tam tikrą sumą pinigų, ar norėtų palaukti ir gauti didesnį atlygį?“. Eksperimento pradžioje ir pabaigoje tiriamiesiems buvo nustatomas gliukozės kiekis kraujyje.

Pasirodo, kad tie, kurie gėrė dietinį gėrimą nusprendė vadovautis patarle: „Geriau žvirblis rankoje, negu briedis girioje.“ Pastarieji pasirinkdavo mažesnę sumą pinigų iš karto. Tuo tarpu eksperimento dalyviai, kurie gėrė saldžius gėrimus, buvo kantresni ir laukė didesnio atlygio. Tai įrodo, jog gliukozės kiekis kraujyje įtakoja mūsų sprendimus.

Kaip žinia, gliukozė suteikia energijos ir yra tarsi mūsų organizmo degalai. Tuo tarpu kaip toli „nuvažiuosime“ priklauso būtent nuo gliukozės kiekio kraujyje. Jei jos trūksta, tai esame linkę priimti skubotus ir tumpalaikius sprendimus, kitaip tariant orientuojamės į mažesnį atlygį iš karto.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija