Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Kaišiadorių paukštynas“ nugaišo daugiau nei 7 000 broilerių

2010-06-14
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šių metų birželio 11 naktį Kaišiadorių rajone esančiame AB „Kaišiadorių paukštynas“ nugaišo daugiau nei 7 000 broilerių. Kaišiadorių veterinarijos specialistų duomenimis, paukščių gaišimas prasidėjo dėl ventiliacinės sistemos sutrikimų. Elektros sistemos sutrikimai paukštidėje prasidėjo vėlyvą naktį po žaibo iškrovos.

Paukštidėje, kurioje buvo dingusi elektra, auginama apie 27 000 broilerių. Nors buvo įrengta speciali aliarmo sistema, kuri įspėjo apie netikėtą ventiliacinės sistemos išsijungimą, tačiau pilnas vėdinimo sistemos darbas buvo atnaujintas tik po 40 minučių. To užteko, kad didelė dalis broilerių nukentėtų nuo karščio, anglies dvideginio (CO2 dujos) ir amoniako koncentracijos.

Visi fermoje nugaišę paukščiai buvo surinkti ir išvežti sunaikinti į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

Norint įsitikinti, kad paukščiai nugaišo ne dėl užkrečiamųjų ligų, o dėl techninių gedimų paukštidėje, paimti mėginiai laboratoriniams tyrimams ir pristatyti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina, ypač esant karštiems orams, pasirūpinti atsarginėmis ventiliavimo įrangos sistemomis gyvūnų laikymo patalpose, kurios užtikrintų nepertraukiamą oro apykaitą ir patalpų ventiliavimą.

VMVT informacija