Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip pasaulis švenčia Šv. Valentino dieną (III dalis)

2011-02-14
Paskelbk savo straipsnį

Danija

Danijoje Valentino dieną švenčia jaunesni, 16–30 metų amžiaus, žmonės. Yra keletas tradicijų, susijusių su šia švente. Anksčiau vaikinai merginoms siųsdavo permatomus atvirukus, ant kurių prieš šviesą pasirodydavo įsimylėjėlių pora – vyras, dovanojantis dovaną savo mylimajai. Kitas įdomus paprotys – baltų suspaustų gėlių siuntimas draugams. Danų vyrai taip pat siuntinėja linksmus meilės laiškus, vadinamus „gaekkebrev“. Tokiame laiške parašomos eilės arba meilės prisipažinimas, tačiau nepasirašoma, tik pažymimi taškiukai kiekvienai vardo raidei. Jei mergina atspėja siuntėjo vardą, tais pačiais metais, per Šv. Velykas, jai padovanojamas kiaušinis. Žinoma, šią dieną Danijoje rengiami vakarėliai, užsakomi staliukai restoranuose ir t. t.

II straipsnio dalis>>

Graikija

Graikai ir romėnai turėjo daugiausia šv. Valentino dienos tradicijų. Graikijoje tai – mylimųjų šventė, kurios pagrindinis simbolis yra kupidonas – angeliukas, kurio strėlės perveria širdis. Senovės Graikijoje buvo manoma, kad Afroditės sūnus Erosas yra meilės bei grožio dievas. Pagal romėnus, Kupidonas yra romėnų meilės deivės Veneros sūnus. Šiandien senovinių tradicijų liko mažai. Graikai šv. Valentino dieną dažniausiai dovanoja dovanas, atvirutes bei gėles.

Portugalija

Šv. Valentino dieną portugalų įsimylėjėliai praleidžia vienas kito draugijoje. Šalyje dažnai dovanojamos ne atskiros dovanos, o dovanų krepšeliai. Jų galima įsigyti internetu. Portugališki dovanų krepšeliai pristatomi į visas pasaulio šalis. Sudaromi įvairūs krepšeliai: vaisių, vyno ir sūrio, šokolado, šokoladinių saldainių, sausainių, gurmaniško maisto bei užkandžių, SPA krepšeliai. Valentino dieną jie yra labai paklausūs. Tai puikus būdas nedrąsiam jaunuoliui pamaloninti savo simpatiją. Įprasti krepšeliai nėra brangūs, tačiau sukurti dizainerių gali kainuoti milžiniškus pinigus.

Ispanija

Ispanai savo žmonoms Valentino dienos proga dovanoja glėbius gėlių, jaunos poros keičiasi dovanėlėmis. Vyrai moterims įteikia raudonų rožių, o moterys savo mylimiesiems dažniausiai dovanoja knygas. Pagrindinė Barselonos gatvė Las Ramblas vasario 14-ąją skęsta prekystaliuose su gėlėmis bei knygomis. Nors šv. Valentino diena Ispanijoje nėra pripažinta oficialia švente, poros praleidžia ją kartu, nekreipdamos dėmesio į tai, kad tai ne laisvadienis. Diena baigiasi vakarėliais bei šokiais.

Brazilija

Brazilijoje Valentino diena švenčiama ne taip, kaip visame pasaulyje. Vietoje jos brazilai birželio 12 dieną švenčia „Dia dos Namorados“ („merginų/vaikinų šventė“). Dovanomis keičiasi vaikinai ir merginos, sutuoktiniai – tai yra pagrindinė šios šventės tradicija. Dažniausiai dovanojamos gėlės, atvirukai, saldumynai ir kitos dovanos. Šią dieną organizuojami įvairūs koncertai, pasirodymai, šou.

I straipsnio dalis>>

Šv. Valentino dienos pasiūlymai>>

Elena Germanovič
Šaltinis: mydearvalentine.com
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2011 02 14