Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip pasaulis švenčia Šv. Valentino dieną? (II dalis)

2011-02-12
Paskelbk savo straipsnį

Dažniausiai įsimylėjėlių diena asocijuojasi su širdutėmis, atvirukais, šokoladiniais saldainiais, be to, dovanojame rausvus arba raudonus daiktus. Pasižvalgykime po pasaulį. Azijoje, ypač Japonijoje ir Korėjoje, ši šventė švenčiama visai kitaip.

I straipsnio dalis>>

Japonija

Vasario 14 dieną moterys visiems bendradarbiams privalo dovanoti šokoladinių saldainių, kurie vadinasi giri-choko („privalomas šokoladas“). Saldumynai, dovanojami mylimiesiems, vadinami honmei-choko, o draugams – tomo-choko („šokoladas draugui“). Kovo 14 dieną švenčiama Baltoji diena, per kurią vyrai turi atsilyginti moterims už Valentino dieną. Tądien apsikeičiama vaidmenimis – vyrai dovanoja saldumynus visoms bendradarbėms. Vyrai tradiciškai dovanoja baltąjį šokoladą. Apatinis trikotažas bei juvelyriniai dirbiniai – taip pat įprastos dovanos.

Korėja

Lapkričio 11-oji Korėjoje vadinama „Pepero“ diena. Pavadinimas kilo nuo japoniškų užkandžių – įvairių skonių sausainių lazdelių. Iš jų populiariausios – šokoladinės, vanilinės bei braškinės. Per keletą pastarųjų metų buvo pagaminta ir naujų skonių lazdelių: žaliosios arbatos, sūrio, picos, juodojo šokolado ir kt. Šią dieną žmonės perka „Pepero“ dėžutes ir jas dovanoja mylimiems žmonėms, mokytojams, bendraklasiams, bendradarbiams. Data pasirinkta neatsitiktinai, nes „11 11“ simbolizuoja keturis pirštelius. Ši šventė tapo populiari ir Japonijoje.

Australija

Valentino šventė šioje šalyje turi gilias tradicijas, ją švenčia dauguma žmonių. Aiškinama, kad vasario vidurio šventė yra susijusi su Auksinės karštligės laikais, kai Ballaratas Minesas turėjo pasirūpinti keleto kalnakasių rastu laimikiu – Valentino dieną vyrai iššvaistydavo daug pinigų. Visos dovanos būdavo netradicinės bei egzotiškos. Tokių kruopščiai parinktų dovanų tradicija gyvuoja iki šiol. Ši diena skirta ne tik įsimylėjėliams, bet ir draugams, šeimos nariams, norintiems prisipažinti meilėje.

Naujoji Zelandija

Kaip ir Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ši šventė ypač laukiama. Viena įdomesnių tradicijų yra sugalvoti egzotinę vietą pasimatymui su mylimąją ar mylimuoju Šv. Valentino dienai paminėti. Daugybė operatorių siūlo savo paslaugas ir pramogas: žvejybą, safarį po krūmus, sklandymą bei vyno keliones. Pasirinkimas didžiulis, taigi kiekviena pora gali pasirinkti, kokiu būdu jie nori švęsti šią dieną. Keliose salose rengiamos romantiškos iškylos, kurortuose organizuojami įvairūs renginiai, siūlomos prabangios vakarienės, po kurių galima apsistoti viešbutyje. Nenuostabu, kad dauguma porelių pasinaudoja būtent šiais pasiūlymais.

Šv. Valentino dienos pasiūlymai>>

Elena Germanovič
Šaltinis: mydearvalentine.com
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2011 02 12