Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip paruošti šventę mamos dienai?

2018-05-02
Paskelbk savo straipsnį

Kelios dienos metuose nusipelno būti paminėtos itin ypatingai. Viena iš tokių dienų - pirmas gegužės sekmadienis, dar kitaip žinomas kaip mamos diena. Tiesa, jog ne tik šią dieną turėtume rodyti rūpestį ir meilę vienam svarbiausių žmonių savo gyvenime, tačiau pripažinkime, jog dėl darbų ir kasdienių rūpesčių kartais dėmesio mamai skiriame tikrai per mažai. Todėl šia specialia proga siūlome mamą nustebinti šventine vakariene ar pietumis. Tereikia suplanuoti kelias detales.

Pasirinkite temą

Skirkite laiko pagalvoti apie tai, kaip nustebinsite savo mamą. Susirašykite sąrašą dalykų, pomėgių ir charakterio savybių, kurie geriausiai apibūdina ją. Pagal tai pradėkite planuoti šventės temą - galbūt pasirinksite konkretų žanrą, pavyzdžiui, mėgstamiausio mamos filmo ar knygos akcentus, o galbūt tiesiog pagrindinę šventės spalvą, kuri geriausiai apibūdina jūsų mamos asmenybę. Ryškių spalvų gama labiausiai tiks išskirtinei, savimi pasitikinčiai, stipriai moteriai, tuo tarpu pastelinės spalvos daugiau tiks romantiškai, švelniai ir labai moteriškų bruožų mamai. Pasirinkę temą, stenkitės jos nuosekliai laikytis visose detalėse. Nesvarbu ar pasirinkote žanrą ar spalvų paletę, servetėles, stalo dekoracijas ir indus taip pat derinkite prie parinkto stiliaus.

Nepagailėkite gyvybingų detalių

Mamos diena negali būti geresniu metų laiku. Žalios pievos, žydintys krūmai ir gėlės, malonus oras būti lauke. Puikiausiai galite išnaudoti šias sąlygas bei surengti pikniką lauke. Padenkite dekį jaukioje pievelėje, pagriebkite minkštų pagalvių, uždekite plaukiojančių žvakučių. Pasiimkite su savimi užkandžių, desertų ir mielų smulkmenėlių, kuriomis nustebinsite savo mylimą mamą. Na, o jei iškylos lauke jūsų nežavi, įneškite gamtos detalių į šventę namuose. Ant stalo pamerkite mėgstamų mamos gėlių, servetėles ar įrankius apriškite vijokliniais lapais, žvakides papuoškite pjaustytais citrusinių vaisių griežinėliais. Į mažas lėkštutes suberkite spalvotų uogų, kurios dar labiau įneš pavasariškos gaivos į šią dieną.

Palepinkite maistu

Niekas taip nesušildo širdies, kaip su meile namuose pagamintas maistas. Suplanuokite pietų ar vakarienės meniu, kuriuo palepinsite mamos skonių receptorius. Pradėkite nuo lengvo užkandžio, rinkitės ryškių spalvų daržovių derinius. Pavyzdžiui, galite pagaminti kelių spalvų pomidorų ir mocarelos salotas ar burokėlių ir ožkų sūrio karpačio. Pagrindiniam patiekalui paruoškite keptą žuvį ar jūros gėrybes, o mamai mėgstančiai naujoves, pasiūlykite paragauti patiekalo paruošto pagal egzotiškų užsienio virtuvių receptus. Jei maisto gaminimas nėra jūsų stiprioji pusė ar tiesiog nejaučiate malonumo tai daryti, nupirkite skirtingų rūšių sūrių, džiovintų vaisių, sulaužykite kokybiško juodojo šokolado ir sudėliokite degustacinę lėkštę. Kad šventė būtų dar ypatingesnė, nepatingėkite paruošti naminio limonado iš šviežiai spaustų citrinų sulčių, aviečių ir mėtų lapelių su šlakeliu klevų sirupo.

Nepamirškite pagrindinio akcento

Kad ir kaip nuspręsite įgyvendinti savo rengiamos šventės detales, nepamirškite, kad be viso to, daug svarbiau yra nepamiršti parodyti šiltų jausmų mamai. Prisiminkite gražiausias vaikystės akimirkas, parašykite mamai padėkos laišką ir garsiai jį perskaitykite, atspausdinkite nematytų nuotraukų, kuriose esate kartu. Pakartokite mamai kaip ją mylite ir negailėkite apkabinimų. Na ir žinoma, nepamirškite palepinti mamos miela dovanėle.

***

Mamos diena - puiki proga surengti ypatingą šventę vienam brangiausių žmonių pasaulyje. Pradėkite planuoti pasirinkdami temą ar spalvą, pagal kurią parinksite kitas detales, pasinaudokite proga pagyvinti dieną pavasario gėrybėmis - gėlėmis ir žaliais augalais. Taip pat nepamirškite nustebinti mamos dar neragautais ar savo gamintais patiekalais ir gėrimais. O svarbiausia, prisiminkite dėl ko švenčiate šią dieną ir parodykite dėkingumą, rūpestį ir meilę.

Lauryna Nelkinė @Meniu.lt