Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip nepriaugti svorio žiemą?

2019-02-01
Paskelbk savo straipsnį

Artėjant vasarai, ne vienas susigriebiame - reikia atgauti dailias kūno formas! Tačiau kas sako, kad per žiemą reikia tas formas prarasti? Žinoma, vėstant orams, organizmas mums ima siųsti signalus, kad reikia ruoštis žiemai, kaupti energijos atsargas, tačiau gintis nuo šalčio galime ir kitais būdais, ne tik apsauginiu riebaliukų sluoksniu. Šaltuoju metų laiku priaugamas svoris nėra neišvengiamybė, tereikia šiek tiek pakoreguoti savo įpročius. Štai keletas patarimų, padėsiančių ir žiemą išlinkti liekniems:

Atraskite sriubas
Žiemą patartina dažniau valgyti sriubos, dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia - šilta sriuba padeda sušildyti sužvarbusį kūną. Antra - tirštos sriubos pasotina, užpildo skrandį, tačiau, kadangi nemažai sriubos tūrio sudaro vanduo, ji nėra tokia kaloringa, kaip 'tirštesni' patiekalai. Tik, žinoma, nereikėtų sriubų gardinti riebia grietine, sviestu, spirgučiais ir pan. - verčiau įmaišyti daugiau daržovių, ankštinių kultūrų, pvz., pupelių, žirnių, paskaninti aštresniais prieskoniais.

Būkite aktyvūs
Esant blogam orui daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, ir nuobodžiaujant namuose, kur virtuvė - visai čia pat, kyla pavojus be reikalo užkandžiauti, tiesiog todėl, kad nėra ką veikti o maistas lengvai pasiekimas. Susigalvokite aktyvios veiklos, susigalvokite priežasčių išeiti iš namų, užsiimkite veikla, kuri taip įtrauks, kad neliks laiko dykinėti ir kramsnoti.

Gerkite daugiau skysčių
Skystas maistas greit užpildo skrandį ir suteikia sotumo jausmo, taigi bus mažesnis pavojus persivalgyti. Rinkitės sodrius, sočius gėrimus  - kakavą, imbieru, cinamonu, aštriais prieskoniais pagardintą arbatą, gilių kavą, indišką 'chai'.

Išsimiegokite
Norą užkandžiauti skatina nuovargis - kai organizmui stinga energijos, griebiamės maisto, ypač saldumynų ir kitų paprastųjų angliavandenių, kurie trumpam padidina cukraus kiekį kraujyje ir suteikia energijos. Deja, nei sveikatai, nei figūrai naudos nebus, todėl visais metų laikais svarbu gerai išsimiegoti, o žiemą, kai tamsu ir natūraliai apima mieguistumas, galime eiti miegoti ankstėliau, nei įprasta - ilgi vakarai namuose jokiu būdu neturi tapti priežastimi iki išnaktų smaksoti prie kompiuterio, juolab, kad taip darydami dažnai ir be reikalo užkandžiaujame.

Ribokite porcijas
Tai, žinoma, labiausiai taikoma žiemos švenčių vaišėms, kai smaguriaujame  šeimos susibūrimuose ir įvairiuose vakarėliuose, tačiau tinka kiekvienam valgymui, nes, kaip jau minėjome, žiemą norisi sotesnio maisto - taip organizmas siekia užtikrinti, kad pakaks kalorijų kūno šilumai palaikyti. tačiau kalorijų lengva padauginti, todėl nepamirškite, pajutę sotumą, sau ištarti Stop.

Valgykite sezoninių daržovių
Daržovės, kuriose gausu skaidulų - nekaloringos, gerai užpildo skardį, ir yra figūrai draugiškesnis užkandis, nei kaloringesni patiekalai. Sveikiau valgyti ne importuotas, o mūsų kraštų daržoves, paruoštas šaltajam sezonui - raugintus agurkus, kopūstus, sočius ir maistingus troškinius su moliūgais, morkomis, ropėmis, ir pan. taip ne tik numalšinsite alkį, bet ir gausite žiemą reikalingų vitaminų ir kitų maistinių medžiagų.

Gabija Lebednykaitė @Meniu.lt