Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip nemesti kelio dėl takelio

2010-12-14
Paskelbk savo straipsnį
Artėja šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Užkandžiais ir maistu nukrauti stalai, įvairūs gėrimai, tortai, pyragai ir skanėstai – atsispirti išties sunku. Tam, kad vėliau netektų rūpintis kaip numesti nereikalingus kilogramus, pateikiame keletą sveikos mitybos patarimų, kurių verta laikytis ir visus metus...

Siekiantiems laikytis sveikos gyvensenos principų, svarbus atitinkamas požiūris bei įsipareigojimas prieš patį save. Nėra reikalo savęs kaltinti, kad per šventes norime pasimėgauti skaniais, bet galbūt nelabai sveikais patiekalais. Jei prisiminsite ką valgote ir valgysite saikingai, neturėtų būti sunku palaikyti svorį, o vėliau nereikės be reikalo kankintis.

1. Laikykitės senos auksinės taisyklės – valgykite pusryčius, dienos metu valgykite dažnai ir mažomis porcijomis arba rinkitės sveikus užkandžius. Tai padės išvengti persivalgymo švenčių ir vakarėlių metu.

2. Jei persistengėte ir suvalgėte per daug vieno patiekalo, nesigraužkite, valgydami kitą grįžkite į pradines vėžias.

3. Daugelis net neįsivaizduojame, koks kaloringas yra alkoholis. Ypač kaloringi stiprieji gėrimai. Tad nereikėtų padauginti – taurę alkoholio iškeiskite į taurę vandens.

4. Vietoj grietinėlės, grietinės, majonezo naudokite jogurtą (kur įmanoma), tuo tarpu druską ir riebalus iškeiskite į žoleles ir prieskonius.

5. Valgykite mažesnėmis porcijomis ar naudokite mažesnes lėkštes. Pasidalinkite pyrago gabalėliu ir negrįžkite pasiimti antro.

6. Valgykite lėtai, mėgaukitės kiekvienu kąsniu, kitaip nepajausite, kad esate jau pasisotinę ir persivalgysite.

7. Nepraleiskite per daug laiko patalpoje, kurioje yra vaišės. Sutelkite dėmesį į bendravimą, o ne stalą ar barą.

8. Atsisakykite papuošimų bei kaloringų pagardų.

9. Šventės metu stenkitės užkandžiauti sveikai, atsisakykite įprastų užkandžių.

10. Reguliariai mankštinkitės, tai padės išlaikyti kūno formas bei sumažins stresą. Po vakarienės su visa šeima eikite pasivaikščioti, ryte padarykite keletą pratimų.

Ir pagaliau, savęs neribokite – būkite išrankūs, atsirinkite tą valgį, kurį iš tikrųjų mėgstate, mėgaukitės juo...

Šaltinis: medicalnewstoday.com
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 11 10