Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip keisis kainos restoranuose ir kavinėse?

2014-08-26
Paskelbk savo straipsnį

Restoranų lankytojai raginami stebėti ar sąžiningai perskaičiuojamos kainos

Perskaičiuojant kainas į litus, taikomas kursas (1 euras – 3,4528 Lt) ir apvalinimas atliekamas pagal matematines skaičių apvalinimo taisykles. Dvejopos kainos nurodomos kainų etiketėse, kainoraščiuose ar kitose informacijos apie prekių ir paslaugų kainas pateikimo priemonėse, kurios vartotojams turi būti lengvai prieinamos prieš įsigyjant prekę ar paslaugą.

Restoranų vadovai tikina besilaikantys taisyklių ir kainas perskaičiuojantys sąžiningai, tačiau pripažįsta, kad patiekalai gali brangti dėl, keletą pastarųjų mėnesių, kylančių maisto produktų kainų.
Statistikos departamentas kainų pokyčiams stebėti pasirinko penkis viešųjų įstaigų patiekalus:  vištienos krūtinėlės kepsnys su garnyru, pilstomas alus  (500 ml), juoda kava, dienos pietūs bei vištienos kebabas su lavašu išsineštinai.

Nesąžiningiems verslininkams - baudos
„Nustačius pažeidimus dėl kainų skelbimo litais ir eurais, pirmą kartą nebus taikomos labai griežtos sankcijos. Tokiu atveju kontroliuojančių institucijų atstovai surašys administracinių teisės pažeidimų protokolą ir fiziniams asmenims skirs įspėjimą, o juridiniams asmenims įspėjimą arba baudą iki 1000 litų ir nustatys terminą pažeidimui pašalinti. Už pakartotinius pažeidimus sankcijos bus griežtesnės – fiziniams asmenims bus skiriama iki 5000, o juridiniams asmenims nuo 1000 iki 10000 litų baudos“, – pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Kai kuriais atvejais verslininkams gali būti taikomos ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo numatytos baudos, kurios gali siekti iki 120 000 litų, jeigu ši bauda neviršija 6 proc. prekybininko metinių pajamų praėjusiais metais.