Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip išsirinkti „Sauvignon Blanc“

2011-07-22
Paskelbk savo straipsnį

Pasaulyje „Sauvignon Blanc“ auginama beveik visur, kur pakanka saulės, bet nelabai karšta ir vyrauja drėgnas, gana derlingas dirvožemis. Prancūzijos Luaros ir Bordo, Naujosios Zelandijos Marlboro ir Martinboro  tandemą papildė Robertsonas Pietų Afrikos Respublikoje, Napos slėnis Kalifornijoje, Kasablanka Čilėje, Štirija Austrijoje, Friulis Italijoje, Rueda Ispanijoje, Adelaidės kalvos Australijoje.

Seniai nebedaroma vien klasikinio – žoliško ir rūgštaus – „Sauvignon Blanc“. Kiekviename regione dėl skirtingo klimato, dirvožemio, vyndarystės tradicijų gaminamas savitas vynas:

Šviežias, ne ąžuolinis – švaraus, gaivaus skonio, tačiau palyginti nestipraus aromato vynas, aptinkamas tarp nebrangių Bordo. Norint pagaminti lengvą, nepretenzingą vyną, „Sauvignon Blanc“ derinama su nedideliu kiekiu „Semillon“ ir „Muscadele“. Panašus vynas daromas Prancūzijos pietvakariuose, Australijoje.
Žemiškas – svarus, burną pripildantis skonio ir kvepiantis dūmu, drėgna žeme. Toks daromas Puji Fiumė (Pouilly Fumé) komunoje Luaros slėnyje bei tuose Bordo ūkiuose, kuriuose vynas ąžuolo statinėse laikomas trumpai. Šiame vyne kvapniąją žolišką ir vaisišką „Sauvignon Blanc“ prigimtį pažaboja skonio minerališkumas.
Ąžuolinis – sodrios, grietinėliškos tekstūros ir dūmiško aromato „Sauvignon
Blanc“ nuo seno daromas Cru Classe vynuogynuose Bordo. Tačiau analogiško vyno
šiandien daug gaminama Austrijoje, Kalifornijoje.
Kvapnusis – žolių, citrusinių vaisių, agrastų aromato, šviežios, net aštrios rūgšties vynai atkeliauja iš Naujosios Zelandijos, Sansero komunos Luaros slėnyje, Ruedos Ispanijoje, Čilės. Daugeliui tai ir yra klasikinis „Sauvignon Blanc“ stilius – lengvai atpažįstamas,
labai kvapnus.

Vyno klubas siūlo paragauti:

„Ch Buisson Redon Bordeaux AOC Sauvignon Blanc 2010“ - 30Lt   
„De Martino 347 Sauvignon blanc 2010“ (Čilė) - 32Lt   
„H.Bourgeois Petit Bourgeois blanc VdP du Val de Loire 2010“ - 41Lt   
„H.Bourgeois Le MD De Bourgeois Sancerre Blanc AOC 2009“ - 97Lt   
„Petit Clos Sauvignon Blanc Marlborough 2010“ (N.Zelandija) - 49Lt   

Vyno klubo informacija

2011 07 22