Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip gydyti slogą namų sąlygomis

2010-12-18
Paskelbk savo straipsnį

Patarimais, kaip gydytis slogą dalinasi liaudies medicinos žinovas Romualdas Oginskas .

Prasidėjus slogai pravartu prieš miegą išgerti karštos liepžiedžių ar aviečių arbatos prakaitavimui skatinti. Jei yra galimybė, reikėtų pagulėti, naudoti daug vitamino C turinčių vaisių, uogų bei jų sulčių, valgyti žiedadulkių ar bičių duonos.

Virintą vandenį ataušinkite iki 45°C temperatūros ir jame ištirpykite medaus (2 dalys medaus, 1 dalis vandens). Sergant ūmia ar lėtine sloga į kiekvieną nosies landą lašinama po 5–8 lašus 3–4 kartus per dieną. 3 šaukštus susmulkinto svogūno užpilkite 1/4 stiklinės šilto virinto vandens, įmaišykite šaukštelį medaus, po 40 min. perkoškite. Į kiekvieną nosies landą 4–5 kartus per dieną lašinkite po 4–6 lašus šio skysčio. Šaukštelį druskos ištirpykite 3/4 stiklinės virinto atvėsinto vandens, įlašinkite 5–6 lašus jodo. Šiuo tirpalu plaukite (su vaikiška gumine kriauše ir pan.) nosies landas 3–4 kartus per dieną.
Iš kelių alijošiaus lapų per marlę išspauskite sultis. Į kiekvieną nosies landą lašinkite po 5 lašus sulčių 4 kartus per dieną. Gydymo kursas – 2–3 d.
Kalankės sultis lygiomis dalimis sumaišykite su atvėsintu virintu vandeniu ir lašinkite po 3–5 lašus į kiekvieną nosies landą 2–3 kartus per dieną.
2–3 kartus per dieną į kiekvieną nosies landą įstumkite po vatos gniužulėlį, sumirkytą šviežiai išsunktomis svogūno sultimis. Procedūros trukmė – 10–15 min. Tinka ir sergant gripu. Į kibirą karšto vandens įberkite 200 g valgomosios druskos ir 150 g garstyčių. Prieš miegą šiame mišinyje pakaitinkite kojas, kol šios paraus. Po to nuplaukite šiltu vandeniu, sausai nušluostykite, apsiaukite vilnonėmis kojinėmis ir eikite miegoti.

Nuotraukos: inmagine.com
Šaltinis: www.valstietis.lt

2010 12 14