Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų po švenčių? (II dalis)

2010-01-08
Paskelbk savo straipsnį

Tęsiame mūsų temą, kaip sėkmingai ištirpdyti nereikalingus kilogramus po švenčių maratono...

Atsisakykite dalies maisto. Kai vakarieniaujate, lėkštėje vietoj įprastą porciją sumažinkite trečdaliu. Jį galite pasilikti kitos dienos pietums.

Klijuokite raštelius. Ant šaldytuvo galite palikti keletą raštelių su retoriniais klausimais: „Ar kalorijos vertos jų pasekmių?“ ir pan. Tai padės lengviau laikytis užsibrėžto tikslo ir neišklysti iš kelio.

I straipsnio dalis>>

Venkite gazuotų gaiviųjų gėrimų. Žinoma, juos mėgsta daugelis, tačiau tai tik tuščios kalorijos. Geriau išgerkite stiklinę pieno ar sulčių. Tai kur kas sveikiau. Prunge universitete atlikto tyrimo metu įrodyta, kad troškulį geriau malšina ne gėrimai, tačiau maistas. Vieniems tiriamiesiems duota gaiviųjų gėrimų, tuo tarpu kitiems – guminukų. Tie, kurie gėrė gaiviuosius gėrimus priaugo nemažai svorio, o kitos grupės atstovai kalorijų nepriteklių kompensavo valgydami kitą maistą. Taigi, tyrimo išvadose nurodyta, kad jei norite ko nors saldaus, geriau ką nors kramtykite nei gerkite.

Gražiai padenkite stalą. Ne paslaptis, kad skubėdami dažnai ir valgome kuo greičiau, pamirštame apie estetiką. Juk kur kas maloniau prisėsti prie paserviruoto stalo, pabendrauti su namiškiais, pasidalinti dienos įspūdžiais. Tuo pačiu valgome lėčiau ir pajuntame sotumo jausmą greičiau. Pietavimas ar vakarieniavimas su šeima leis neskubėti bei mėgautis maistu.

Praturtinkite mitybą baltymais. Tyrimais įrodyta, kad baltymai prailgina sotumo, pilnumo jausmą, o pusryčiams ir pietums suvartoję daug baltymų jausitės mažiau alkani kito valgio metu. Žinoma, rinkitės produktus, kurie turi mažiau kalorijų: liesą jogurtą ar varškę, mažo kaloringumo gėrimus ar užkandžius.

Padarykite pertrauką. Bėgant kelis kilometrus kartkartėmis sustojame pailsėti, taip pat ir siekiant mūsų ilgalaikio svorio kartais galime padaryti išimtis. Jei vieną vakarą pasimėgausime pyraguu ar netyčia persivalgysite, nekaltinkite savęs – kitą rytą grįžkite į senas vėžias ir tęskite tai, ką pradėjote. Aišku, jei poilsio stotelių bus per daug, yra tikimybė, kad vienoje iš jų užstrigsime ilgam.

Pozityvus mąstymas. Žemas savęs vertinimas – viena iš persivalgymo priežasčių. Lavinkime save, atkreipkime dėmesį į teigiamas mūsų savybes, o ne susikaupkime ties trūkumais. Pasitempkime, suteikime sau malonumo: nauja šukuosena ar apsilankymas grožio salone tikrai pagerins nuotaiką. Pirkite drabužius, kurie yra jūsų dydžio. Juk kabantys ar per daug aptempti drabužiai tikrai nesuteiks mums šarmo, o palaipsniui kintant svoriui pakeisime ir garderobą.

Atsipūskite! Kaip žinia – stresas didžiausias mūsų priešas. Dažnai esant didesniam spaudimui, jo neatlaikome ir žygiuojame į virtuvę, atidarome šaldytuvo duris ir šluojame maistą, norėdami numalšinti susikaupusią įtampą. Stop! Stresą malšinkite kitais būdais – darykite mankštą, užsiimkite joga ar pamedituokite...

Elena Germanovič
Šaltinis: rd.com
Nuotraukos:
Meniu.lt informacija