Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų po švenčių? (I dalis)

2010-01-05
Paskelbk savo straipsnį

Visi puikiai žinome tą jausmą – šventės baigiasi, o kartu su maloniai prisiminimais jaučiamės apsunkę. Kaip atsikratyti prikauptų kilogramų?

Pradėkime nuo to, kad jei siekiame ilgalaikių rezultatų, užsibrėžtų tikslų reikia laikytis kryptingai. Jei svorį numesime greitai, tai jis taip pat greitai ir sugrįš, taigi nuo ko pradėti? Kiekvienas galime pritaikyti bent keletą iš žemiau esančių patarimų:

Gerkite daugiau vandens. Dažnai galime supainioti alkį su troškuliu, todėl pasijusite alkani iš pradžių išgerkite vandens. Mitybos ekspertai rekomenduoja pagurkšnoti vandens prieš valgį.

Išsikelkite realius tikslus. Jei per savaitę numesite 0,5-1 kg – to pakanka. Remiantis intensyvaus svorio metimo programomis, numetus pirmus penkis kilogramus reikia sustoti ir palaikyti svorį apie šešis mėnesius prieš vėl jį metant.

Nustatykite ribas. Jei nuspręsite, jog per dieną galite valgyti du patiekalus to, ko tik norite, tai bus pirmas žingsnis ir padarys mažiau žalos figūrai nei dažnas užkandžiavimas saldumynais ir nesveikais užkandžiais.

Suskaičiuokite iki 10. Tyrimai rodo, kad vidutinis potraukis trunka apie 10 minučių, taigi kai kyla noras pavalgyti palaukite 10 minučių. Per tą laiką galite apsvarstyti dienos planus, taip pat būtina išeiti iš virtuvės, jog nekiltų pagundos.

Valgykite dažniau. Žmonės, kurie išlaiko savo svorį nepakitusį daugiau nei 5 metus valgo 5 kartus per dieną. Tiesa, dažnesnis valgymas padeda pažaboti apetitą, suteikia energijos, gerina nuotaiką ir greitina medžiagų apykaitą, kadangi virškinimo metu deginamos kalorijos.

Kas savaitę paruoškite ataskaitą. Nebūtina kiekvieną vakarą prisiminti, ką suvalgėte tądien. Per vieną dieną nieko nepakeisite. Pokyčius reikia įvesti palaipsniui. Kiekvieną savaitę galite įvesti naują mitybos taisyklę – taip bus lengviau jos laikytis ir prie jos priprasti. Pavyzdžiui, galite praturtinti mitybą vaisiais, pasilepinti šviežiai spaustomis sultimis ir pan.

Nusistatykite pasiekti 10 procentų tikslo. Iš tikrųjų gali atrodyti neįmanoma numesti 10 ar daugiau kilogramų. Žinoma, tai priklauso nuo viršsvorio. Vis dėlto jei nusistatysite ilgalaikį tikslą, tai bus lengviau siekti, o jei įsivaizduosite, kad iš pradžių reikia pasiekti tik dešimtadalį – tai dar labiau palengvins užduotį.

Šalin alkoholį. Ne viso žino, kad vienoje vyno taurėje tiek pat kalorijų kiek pyrago gabalėlyje , bokale alaus slepiasi vienodai kalorijų kaip ir spurgoje, tuo tarpu degtinės stikliuke tiek, kiek 25 gramuose grietinėlės. Alkoholis išties kaloringas ir nepuoselėja figūros. Taigi vertėtų mažinti jo vartojimą.

Elena Germanovič
Šaltinis: rd.com
Nuotraukos: inmagine.com
Meniu.lt informacija