Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ką reikia žinoti apie daržoves?

2010-05-06
Paskelbk savo straipsnį

Prieš perkant daržoves atminkite: žiedinis kopūstas turi būti baltas ir tvirtas, morkos – oranžinės, lygios, su minkštu viduriuku, agurkai – ploni su lygiu paviršiumi nuo vidutiniškai šviesios iki šviesiai žalios spalvos.

Patys skaniausi ridikėliai – rausvai-raudoni su baltu galiuku.

Kuo ilgiau laikysite šviežias daržoves, tuo mažiau vitaminų jose liks. Todėl stenkitės jų neslapstyti spintelėse, vėsiose sausose vietose, pavyzdžiui, šaldytuve ar rūsyje.

Valykite ir pjaustykite daržoves prieš pat gaminant ir nelaikykite jų vandenyje. Dalis vitaminų bei mineralinių druskų vandenyje tirpsta arba suyra. Nuskustos bulvės, pavyzdžiui, per dieną praranda beveik 20 % vitamino C, o supjaustyti špinatai – vos per valandą 24%. Nuvalytas ir supjaustytas daržoves stenkitės iškart virti, kepti, troškinti, garinti.

Daržoves dėkite ne į šaltą, o į verdantį vandenį – taip išliks daugiau vitaminų. Daug vitaminų lieka nuovire, todėl stenkitės jo neišpilti, o panaudokite jį padažams ir sriuboms.

Nevirkite daržovių keletą valandų ir nepilkite į puodą daugiau vandens, nei reikia. Puodą gerai uždenkite dangčiu – tuomet deguonis virs į garus ir vitaminai nesioksiduos.

Išimtis – pupelės. Troškinkite jas atvirame puode, kitaip jos pajuoduos.

Kad salotose ir mišrainėse geriau išliktų karotinas, jas užtaisykite ne iš anksto, o prieš pat patiekiant ant stalo. Jei jos pastovės 2-3 valandas, praras beveik visas maistines vertybes.

Šaldytas daržoves prieš virdami neatšildykite, o iškart berkite į puodą.

Druską berkite virimo pabaigoje, kitaip didžioji dalis vitaminų suirs.

Kuo stambiau daržovės supjaustytos, tuo mažiau maistinių medžiagų jos praranda.

Nevartokite vienu metu daug skirtingų prieskoninių žolelių: žaluma, juolab aštri, neturi užgošti, o pabrėžti savitą patiekalo aromatą ir skonį.

Jei norite įdėti šviežią ropinį svogūną – smulkiai supjaustykite, suberkite į sietelį ir nupilkite verdančiu vandeniu.

Petražolės išsaugos aromatą, jei jas plausite ne šaltu, o šiltu vandeniu.

Prieš išspaudžiant citrinos sultis, pamerkite ją kelioms minutėms į karštą vandenį. Tuomet sulčių bus daugiau, o ir aromatas stipresnis.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: healthynews.com
Nuotrauka: Corbis.com