Ką ir kodėl valgome?

Ką ir kodėl valgome?

Parduotuvių lentynos lūžta nuo gausaus prekių asortimento. Tačiau ne visi maisto produktai yra naudingi... Ar išties nekenksminga produkcija, kurią matome per televizorių? Šiuolaikiniam žmogui maisto vartojimas yra daugiau nei tik maitinimasis. Valgome per šventes, norėdami pamiršti problemas, palaikydami kompaniją arba kuomet mus vaišina. Dažnai kemšame mėgstamą maistą paveikti streso, kol galiausiai išsivysto priklausomybė. Priklausomybė dažniausiai pasireiškia saldumynams bei kitiems daug kalorijų turintiems produktams. Tėvai vaikams formuoja priklausomybę saldumynais skatindami už gerus darbus, o už blogus jų neduodami. Tokiu būdu mažiesiems saldėsiai tampa pačiu vertingiausiu ir trokštamiausiu maistu. Jei vaikas priverstas daug valgyti tam, kad užsitarnautų pagyrimą, užaugęs jis bus linkęs persivalgyti.

Ko derėtų atsisakyti?

Gazuoti saldinti vaisvandeniai
Vienoje angliarūgšte prisotinto gėrimo stiklinėje yra apytiksliai 4–5 šaukšteliai cukraus. Juk susirgti diabetu turbūt nenorite? Savaime aišku, jog cukrus troškulio nemalšina. Be to, gazuoti gėrimai – tai dažiklių bei aromatizatorių mišinys. Geriau rinkitės natūralias sultis arba žaliąją arbatą.

Traškučiai
Vyrauja nuomonė, jog dirbtiniai traškučiai, pagaminti iš krakmolo miltelių, ne tokie kaloringi. Netiesa. Iš tikrųjų sunku nuspręsti, kas blogiau: aliejuje išmirkę traškučiai ar jų analogas iš modifikuoto krakmolo ir skoninių priedų. Taigi traškučiams – griežtas ne!

Greitai paruošiamos sriubos ir košės
Jos nerekomenduojamos dėl „tuščių“ kalorijų. Prieskoniai jose itin aromatingi. Ar žinote, kodėl? Tam, kad sukurtų sotumo jausmą, kuris, beje, praeis po valandos ir jūs vėl norėsite valgyti. Geriau rinkitės kefyrą ir bandelę.

Mėsos produktai
Dešra už 9 litus labai skiriasi nuo tos, kuri kainuoja 30 litų. Pigioje dešroje yra kur kas daugiau pakaitalų ir sojos. Tačiau tiek brangios, tiek pigesnės dešros gabalėlyje yra visa galybė riebalų ir priedų. Geriau pirkite natūralią mėsą, rinkitės savo šalies produkciją.

Žmonės – keisti padarai. Stengiamės valgyti naudingus produktus, tačiau gardėsių atsisakyti negalime. Pagalvokite ir apie savo atžalas. Juk būtent jie perka traškučius, kramtomąją gumą ir šokoladinius batonėlius. Susimąstykite apie savo sveikatą. Galbūt ne dabar, ne šiandien, tačiau po 10 ar 20 metų dėl to džiaugsitės.

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: http://shkolazhizni.ru, www.kedem.ru
Nuotraukos: sxc.hu, corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną