Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Jaunas vynas Kaune, restorane „Sadutė”

2011-11-17
Paskelbk savo straipsnį

Kiekvienų metų trečiasis lapkričio ketvirtadienis viso pasaulio vyno gurmanų kalendoriuose apibrauktas raudona spalva. Mat tą dieną į jų namus atkeliauja ir yra ragaujamas jaunas Božole  („Beaujolais nouveau”) vynas. Kaunas – ne išimtis.

Vos prieš kelias dienas iš Prancūzijos ir Italijos grįžusi Kauno restorano “Sadutė” savininkė Indra Ramanauskienė parsivežė šviežutėlio Božolė bei prie jo tinkančių ypatingų užkandžių. Tad jau tradiciškai lapkričio 17 dieną 19 val. „Sadutėje“ vyks ypatingas vyno ragavimas. Svečiams bus siūloma paragauti iš Italijos ir Prancūzijos atvykusį vyną.

„Beaujolais  Nouveau“ dažniausiai tapatinamas su Prancūzija  nepaisant to, kad jauną vyną gamina praktiškai visose šalyse, - sako someljė I. Ramanauskienė. - Todėl šiemet, mes kviečiame „mesti pirštinę“  romantikų kraštui ir pakviesti į dvikovą su kita vynu garsia tauta – Italija“.
„Sadutės“ kolektyvas žada surengti siautulingą ir linksmą vyno kovą. Renginyje dalyvaus žinomi kauniečiai ir miesto svečiai.

Apie „Beaujolais nouveau”. Šis vynas yra ragaujamas praėjus tik šešioms savaitėms po vynuogių derliaus surinkimo, todėl pramintas jaunu. Jo etiketes puošia žaismingi piešinėliai, o kvapas yra malonus, primena bananus ar ledinukus.

Nuotrauka: sxc.hu