Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Jau penktadienį parodos „Vyno dienos 2015“ lankytojus pasitiks vyndariai iš viso pasaulio

2015-05-27
Paskelbk savo straipsnį

Visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis kas trečias vilnietis ir kas ketvirtas kaunietis žino apie Vilniuje vykstančią didžiausią Baltijos šalyse vyno parodą. Labiausiai informuoti vadovai ir įmonių savininkai (49 % žino apie parodą), specialistai bei tarnautojai (37 %), vyno mėgėjai, turintys aukštąjį išsilavinimą (37 %).

Anot parodą organizuojančio „Vyno klubo“ direktorės Rasos Starkuvienės, nuo 2005 metų parodoje apsilankė daugiau nei 35 tūkst. lankytojų. Kaip rodo pernai metų parodos lankytojų apklausos duomenys, jie labiausiai  mėgsta ‚Riesling‘, ‚Chardonnay‘, ‚Primitivo‘ ir ‚Shiraz‘ vynuogių vynus. Populiariausi yra Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos gamintojai, nedaug atsilieka Čilė. Pusė parodos lankytojų bent kartą per mėnesį lankosi restorane, o ketvirtis tai daro kas savaitę. Šiemet parodoje apsilankę gurmanai galės paragauti daugiau nei 200 gamintojų vyno ir šampano, taip pat jų lauks grapos, tekilos, kalvadoso, viskio, likerio, alaus, midaus, džino, sidro, pomò, aliejaus, sūrių ir kumpių, kavos, su vynu susijusių įrankių, indų ir įrangos tiekėjai, vyno kelionių organizatoriai.  Parodos stenduose dirbs daugiau nei 50 vyninių savininkų ir atstovų ir per 100 Lietuvos vyno profesionalų bei savanorių mėgėjų.

Šiemet lankytojus  nuo Rotušės senamiestyje į „Litexpo“ vežios specialus „Vynobusas“.  

Anot organizatorių, parodoje šiemet startuoja unikalus renginys – vyno spėjimo čempionatas „Nosis“. Lankytojai ir dalyviai kviečiami Someljė mokyklos stende paragauti trijų vynų, parašyti, kas tai yra ir laimėti kelionę dviem į „Mastroberardino“ vyninę Italijoje, Kampanijos regione. Parodoje bus paskelbti ir 2015 metų Lietuvos vyno čempionato nugalėtojai, daugelis tiekėjų planuoja duoti šių vynų paragauti ir publikai.  Someljė bendruomenė įteiks regalijas naujiems savo nariams. Parodos lankytojams parengta ir plati degustacijų bei pranešimų programa.


Daugiau informacijos: http://www.vynodienos.lt  bei „Facebook“ paskyroje „Vyno dienos“.