Japonijoje Kalėdų eglutę įžiebia ungurys

Japonijoje Kalėdų eglutę įžiebia ungurys

Japonijoje yra akvariumas, kuriame su gėlavandenėmis žuvimis gyvena unguriai. Jie nepaprasti, elektriniai, o jų gaminama elektros energija naudojama Kalėdų eglės lempučių įžiebimui. Tokiu būdu Japonijoje Kalėdų eglutės buvo įžiebtos jau pasitinkant 2008-uosius.

Elektrinis ungurys generuoja iki 800 voltų elektros iškrovą. Kaskart, kai elektrinis ungurys „Aqua Toto Gifu“ akvariume prisiliečia prie varinio kabelio, elektra siunčia energiją, kurios pakanka Kalėdų eglutei apšviesti. Sušvitus eglutei, pasigirsta ir kalėdinė melodija. Neįprastas šventinės eglės įžiebimas susilaukia daug mažų ir didelių žiūrovų dėmesio.

„Taip, mes norėjome pradžiuginti vaikus, o taip pat prisidėti prie elektros energijos taupymo bei aplinkos saugojimo“, – teigia idėjos bendraautorius. Ungurys, kaip kalėdinės girliandos energijos šaltinis, tarnaus iki gruodžio 25 dienos.

Beje, Japonijoje Naujieji metai sutinkami ne dvyliktą valandą nakties, o kylant saulei. Sausio pirmosios rytą japonai išeina į gatves. Kai pasirodo pirmieji spinduliai, Tekančios saulės šalies gyventojai pradeda sveikinti vieni kitus su Naujaisiais ir dovanoja vieni kitiems dovanas. Pasivaikščiojimai trunka iki vakaro, kurį įprasta sutikti šeimos rate.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.kumushka.com
Nuotraukos: http://korrespondent.net/strange/679145
Video: http://www.reuters.com/news/video?videoId=72584&videoChannel=4
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną