Jamie Oliveris Didįjį dvidešimtuką vaišins „antikriziniais“ patiekalais

Jamie Oliveris Didįjį dvidešimtuką vaišins „antikriziniais“ patiekalais

Londone įvyksiantis Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimas, kurio metu didžiųjų pasaulio šalių lyderiai aptars pasaulį ištikusios finansų krizės išeitis, įeis į istoriją. Net jei susitikimas bus nesėkmingas pasaulio ekonomikos atžvilgiu, jis bus įsimintas kaip pats ekonomiškiausias, mažiausiai išlaidų pareikalavęs suvažiavimas.

Organizatoriai nusprendė, kad krizės metu garbius svečius priimti prašmatniai būtų tas pats, kaip rengti puotą bado metu. Todėl balandžio 2 dieną Didžiosios Britanijos sostinėje viešėsiantys Barakas Obama, Nikolia Sarkozi, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kitų šalių lyderiai bus pakviesti į restoraną „Fifteen“. Pietus gaminti šalies premjeras Gordonas Braunas pakvietė Jamie Oliverį – populiarų televizijos kulinarijos šou vedėją. Oliveris yra išleidęs ir keletą populiarių kulinarinių knygų. Tačiau jis tikrai nesitikėjo, kad vieną dieną jo šedevrų susirinks paragauti dvidešimties didžiausių šalių lyderiai. Šalyje garsusis virėjas yra žinomas kaip skanaus, tačiau nebrangaus ir paprastai pagaminamo maisto šalininkas. Idėjų nestokojantis Jamie sukūrė „antikrizinį meniu“, kurio patiekalai bus gaminami iš įprastų ir nebrangių produktų, pirktų prekybos centre. Beje, restoranui, kuriame vyks svarbus banketas, vadovauja pats J. Oliveris. Atsakingu momentu žymiam virtuvės šefui padės jo mokiniai – jauni žmonės iš neturtingų šeimų, drauge su Oliveriu dirbantys restorane „Fifteen“.

„Gauti pakvietimą gaminti žmonėms, kurie stengiasi išspręsti svarbias pasaulio problemas, man didžiulė garbė. Tikiuosi, kad meniu, kurį dabar sudarinėju, visiems įrodys, kad Didžioji Britanija yra pasaulinė lyderė maisto srityje. Taip pat mes parodysime, kokia naudinga yra mūsų mokymo sistema jauniems specialistams“, – pabrėžė Jamie.

Patikėjęs pietus garsiam virėjui, Ministras pirmininkas tikisi, kad pavyks išvengti tokios nemalonios situacijos, kokia įvyko praėjusiais metais, kuomet Didžiojo septyneto susitikimo metu Japonijoje, skirtame pasaulio maisto stygiaus aptarimams, ant stalo garavo pietūs iš 18 prašmatnių patiekalų. Įvykis sulaukė nemažai kandžių replikų.

„Meniu jau paruoštas. Idėjų sėmiausi iš savo asmeninės knygos „Jamie's Ministry of food“, kurioje siūlau jautienos troškinio, labai gardžių šokoladinių tortų bei kitų nebrangių patiekalų receptus“, – pasakoja Oliveris. Tačiau taupoma bus tik per banketą. Po Londone įvyksiančio susitikimo policija už tvarkos palaikymą iš valstybės susižers nei daug, nei mažai – rekordinius 7 milijonus svarų sterlingų.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.timesonline.co.uk.
Nuotraukos: www.wordpress.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną