Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Italijos vyno mėnuo "Vyno klube"

2017-03-06
Paskelbk savo straipsnį

Prisimenate pirmąją specializuotą vyno parduotuvėlę B. Radvilaitės g.  Vilniuje, pirmąsias degustacijas (2003), pirmuosius Someljė mokyklos kursus (2006), pirmuosius „Vyno žurnalo“ numerius (2005), pirmąsias „Vyno dienas“ ŠMC (2005), T. Stevensono enciklopedijos pasirodymą (2008). “Vyno klubo” veiklos pradžioje Lietuvoje nebuvo įmanoma nusipirkti nė vieno rislingo, gewurztraminerio, primitivo, nė vieno austriško vyno, tebuvo pora Burgundijos gamintojų, pora iš Bordo, neegzistavo someljė profesija, niekas nekirsdino kardais šampano kamščių. Laikai pasikeitė, tačiau vynas tebėra “Vyno klubo” įkūrėjų gyvenimo būdas ir aistra, kurios dalelę kasdien siunčia mums, o kovo 10-ąją kiekvieną, užėjusį į parduotuves Vilniuje ir Klaipėdoje, vaišins klasikine kiniška arbata.

Kovo mėnesis dedikuotas Italijos vynams

Ar geriausias Italijos vynas daromas iš 'Sangiovese' ?

Šiuo metu labiausiai paplitusi raudonųjų vynuogių veislė Italijoje yra žinoma nuo seno. Jos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos: sanguis Jovis verčiama kaip „Jupiterio kraujas“.   

Frančiakorta – Italijos atsakas šampanui

Nors tarptautinė Italijos putojančio vyno šlovė priklauso prosekui, gaminamam Veneto ir Friulio regionuose, vis dėlto geriausiu yra laikomas vynas iš Frančiakortos vietovės šalia Izeo ežero Lombardijos regione. Panašumų tarp šių vynų iš tiesų yra nedaug.

Kovo 17 d. “Vyno klube” vyks legendinio “Cristal” šampano degustacija:
„Cristal“ – degustacinė kelionė per tris dešimtmečius

Kviečiame į degustaciją, kurios metu ragausime net 6 skirtingų derlių „Cristal“. Varžysis jaunystė ir branda, veržlumas ir patirtis. Kas bus išrinktas vakaro geriausiuoju?  Vietų skaičius itin ribotas!