Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Italija kovoja su kinų padirbtais maisto produktais ir gėrimais

2010-02-02
Paskelbk savo straipsnį

Pasirodo kinai kopijuoja ir padirbinėja ne tik garsių drabužių dizainerių darbus, bet ir tai, kas atsiranda ant mūsų stalo. Italams tai kelia vis didesnį pasipiktinimą – net Romoje dabar niekas negali būti tikras ar produktai tikrai itališki...

Italų ūkininkai praras apie 100 milijardų eurų dėl kinietiškų padirbtų maisto produktų ir gėrimų. Tokią žinią pranešė Italijos ūkio ministras Luca Zaia, kuris šių metų sausio pradžioje pasirašė memorandumą su Kinija maisto saugumo kontrolės didinimo ir maisto produktų padirbinėjimo klausimais. Italų ūkio ministras taip pat siekia populiarinti itališkus produktus Kinijoje: itališką kumpį, citrininius vaisius ir vyną. L.Zaia tikina, kad tik 10 procentai itališkų maisto produktų, kuriais prekiaujama Kinijoje yra pagaminti Italijoje.

Vis dėlto net ir patys italai negali būti tikri dėl itališkų produktų savo šalyje – iš tikrųjų kai kurie „originalūs“ itališki pomidorų padažai yra ne kas kita kaip falsifikatas, kitaip tariant nelegalūs produktai, pagaminti Kinijoje.

Remiantis memorandumu, skatinamos bendradarbiauti mažos ir vidutinės žemės ūkio įmonės Italijoje bei Kinijoje.

Kaip žinia, Kinija garsėja tuo, jog iš kitų šalių „pasiskolina“ sprendimus. Tai ne tik drabužiai ar aksesuarai, žaislai, kinai padirbinėja žinomų markių automobilius, o taip pat sudėtingą karinę techniką.

Elena Germanovič
Šaltinis: wyborcza.pl; news.alibaba.com
Nuotraukos: wordpress.com
Meniu.lt informacija