Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Išrinkti geriausi 2011 metų Lietuvos vynai

2011-06-01
Paskelbk savo straipsnį

Kasmetiniame Lietuvos vyno čempionate, šalies vyno ekspertai išrinko geriausius mūsų rinkoje esančius vynus.

Buvo suteikti devyni Grand Prix – aukščiausi apdovanojimai baltojo, raudonojo, putojančio, natūraliai saldaus, ir likerinio vyno kategorijose. 79 vynai pripažinti verti aukso, 129 – sidabro ir bronzos. Daugiausia aukso medalių iškovojusiai vyninei "Vina Ventisquero" (Čilė) suteiktas Metų vyninės titulas. Iš vynų, kurių kaina neviršija 35 litų, išrinktas Gero kainos ir kokybės santykio vyno dešimtukas. Antrus metus iš eilės čempionatui savo vyną pateikia ir Lietuvos vyndariai.

Pasak, Vyno čempionatą organizuojančios Lietuvos someljė asociacijos prezidento Arūno Starkaus, "čempionatas vyksta pagal pasaulyje nusitovėjusias taisykles – vynas degustuojamas ir vertinamas aklai, geriausius vynus ragaujant du kartus.Vertinimo komisijoje dirba profesionalūs vyno ekspertai ir talentingiausi mėgėjai, praėję griežtą atranką: Arūnas Starkus, Gintautas Jašinskas, Tadas Abišala, Stasas Smolskis, Rasa Starkus, Žydrūnas Krapukaitis, Aldas Rimšelis, Jurgita Karinauskaitė, Mindaugas Paliukas, Albertas Koncijalovas, Jolanta Smičienė. Mindaugas Jurkynas, Laimonas Gryva, Beatričė Laurinavičienė, Jūratė Sprindžiūnaitė, Narimantas Miežys, Vaidotas Burbulis, Rytis Jurkėnas, Petras Jarašūnas, Jonas Bartkus. Šeštus metus iš eilės čempionato komisaru yra patyręs Jurgis Šliogeris".

Čempionato laimėtojus parduotuvių lentynose bus galima atpažinti iš specialų lipdukų. Geriausiųjų sąrašas >>


LSA ir Meniu.lt informacija

2011 06 01