Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Išrinkta patraukliausia Lietuvos turizmo vietovė

2011-07-19
Paskelbk savo straipsnį

Europos Komisijos (EK) tarptautinio projekto „Europos turizmo traukos vietovės“ nugalėtoja, iškovojusi teisę šiemet vadintis patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietove - Rokiškio dvaro sodyba.

Patraukliausios Lietuvos turizmo traukos vietovės 2011 titulas Rokiškio dvarui suteiktas už puikiai įrengtą dvaro ekspoziciją, istorijos ir kultūros puoselėjimą bei jaunosios kartos auklėjimą.

Buvusiuose dvaro rūmuose šiandien yra įsikūręs  Rokiškio kraštotyros muziejus. Šiuo metu jam priklauso 14 autentiškų dvaro pastatų ir 28 ha ploto parkas su tvenkiniais. Muziejus per 78 metus sukaupė gausius archeologijos, istorijos, numizmatikos, dailės ir etnografijos eksponatų rinkinius, iš viso – daugiau nei 80 tūkstančių vienetų. Unikali ir vertinga dvarų kultūros paveldo kolekcija – viena iš nedaugelio tokių ekspozicijų Lietuvoje.

„Manau, jog tokį aukštą Rokiškio dvaro sodybos įvertinimą lėmė keli dalykai. Pirmiausiai, labai didelis darbuotojų nusiteikimas ir Nepriklausomybės laikotarpiu padarytos investicijos. Jų dėka iš griuvėsių buvo prikelta keletas dvaro pastatų bei atnaujinta dalis ekspozicijų. Antra, muziejui pakeitus savo veidą, žymiai padidėjo lankytojų skaičius – po Nepriklausomybės atkūrimo sulaukdavome vos kelių tūkstančių lankytojų per metus, o dabar jų skaičius siekia net 50 tūkstančių. Labai svarbu formuoti vietovės turistinį patrauklumą – teikti kuo daugiau pramogų ir paslaugų, kurios pritraukia turistus ir padeda juos kuo ilgiau išlaikyti“, – sakė Petras Blaževičius, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas.

EDEN projekto apdovanojimuose taip pat paskelbtos ir apdovanotos dar keturios patraukliausios turizmo vietovės. Antrąją vietą užėmė projektas „Biržų pilis“, kurį pateikė Biržų regioninio parko direkcija. Trečiąją vietą už edukacinę veiklą pelnė Žaliūkių malūnininko sodyba ir projekto teikėjas Šiaulių „Aušros“ muziejus. Ketvirta vieta  už universalumą ir turistinių veiklų kompleksiškumą įvertintas Kurtuvėnų dvaras ir projekto teikėjas Kurtuvėnų regioninio parko direkcija. Į prizininkų penketą taip pat pateko Platelių dvaro sodyba. Ji įvertinta už vietinių tradicijų puoselėjimą ir populiarinimą.

Lietuva EDEN projekte dalyvauja nuo 2008 m. Lietuvos turizmo traukos vietovės vardus jau yra pelnę Užgavėnių tradicijomis garsėjantis Žemaitijos nacionalinis parkas, Šilutės regione esantis Nemuno deltos regioninis parkas ir ežeringasis Zarasų kraštas.

MENIU.LT ir Valstybinio turizmo departamento informacija

2011 07 19