Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Iš rinkos išimamos kiniškos lėkštės sriubai

2011-07-26
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gautas pranešimas, kad Lietuvos rinkoje išplatintos nesaugios kiniškos lėkštės sriubai.

Kaip skubiame pranešime informavo Lenkijos atsakinga institucija, šių lėkščių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai dėl švino migracijos maistui liečiantis su lėkštėmis. Kinijos kompanijos Shenzhen Evergrows Trading Co. Ltd pagamintas lėkštes (partijos Nr. 1712) į Europos Sąjungą importavo įmonė Dajar Sp. zoo. (Lenkija). Į Lietuvos rinką minėtų lėkščių įsivežė Senukų prekybos centras (Pramonės pr. 6, Kaunas). Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis iš viso į Lietuvą įvežta 144 vnt. lėkščių siunta.

Medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu kontrolę mūsų šalies rinkoje vykdo Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos. Todėl visa informacija apie nesaugių gaminių patekimą į Lietuvos rinką nedelsiant perduota šiai įstaigai, kuri atlieka atvejo tyrimą. Apie tyrimo rezultatus vartotojus informuosime papildomai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad per šešis šių metų mėnesius Europos Komisija paskelbė minėto gamintojo 8 RASFF pranešimus dėl įvairių, nesaugių kinietiškų su maistu besiliečiančių gaminių.


Meniu.lt rekomenduoja maitinimo įstaigoms indus ir kitą inventorių rinktis atsakingai, pasirenkant žinomą gamintoją ir tiekėją. Nepamirškite pasidomėti, ar perkami indai ir įrankiai yra tinkami sąlyčiui su maistu, ar tai patvirtinta Europos sąjungoje galiojančiais sertifikatais.


VMVT informacija