Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Interviu su Lietuvoje besilankysiančiu „Grammy“ nominantu iš Indijos

2013-04-09
Paskelbk savo straipsnį


Debashish yra Indijos muzikos revoliucionierius, išradęs naują grojimo gitara techniką bei sukūręs tris unikalias gitaras, pramintas „Gitarų Trejybe“, padedančias naujai perteikti tradicinę Indijos muziką. Jis surengė daugiau nei 3 000 koncertų visame pasaulyje, sukūrė 19 gitarų ir įrašė 15 albumų, kurių trys sulaukė tarptautinių apdovanojimų. Apie muzikanto pasiekimus ir ko galima tikėtis iš šio genijaus pasirodymo Lietuvoje, kalbamės su pačiu Rytų išmintimi ir filosofija trykštančiu Debashish Bhattacharya. Balandžio 14, 15 ir 16 d. organizacija „GM Gyvai“ Lietuvos klausytojus nudžiugins šio atlikėjo koncertais.

Jūs esate genialus kompozitorius, muzikos atlikėjas, instrumentų kūrėjas, mokytojas ir inovatorius indų muzikos srityje – gal ką nors praleidome? Kaip jūs pats save pristatote?

Kad ir kas aš esu, esu toks dėl tikėjimo savo tradicine muzika, filosofija bei sąmoningo gyvenimo praktikos.

Kaip jūs apibūdinate muziką, kurią kuriate ir atliekate? Apie ką yra jūsų muzika? Kas labiausiai jus įkvepia kurti?
Pasirodymų metu mano muzika atspindi visas žmogiškas nuotaikas, skirtingas energijas ir tai yra gamtos sintezė.

Jūs esate daug įrašinėjamas artistas, grojate skirtingų muzikos žanrų projektuose. Prie kokio žanro muzikos projektų prisidedate? Kokią muziką jums labiausiai patinka groti?


Aš esu žmogus, kuris nuolatos auga darydamas klaidas, tikrindamas ir bandydamas padaryti geriau – šis nuolatinis procesas man suteikė galimybę priimti įvairias kultūras, žmones iš skirtingų pasaulio vietų, kuriose anksčiau nesu buvęs ar indų muzika nėra buvusi. Aš grojau auditorijai, kuriai galbūt yra sunkiausia įtikti, nes ji visiškai nenutuokė, ko tikėtis iš mano muzikos... Auditorija myli „Mano Muziką“ – ji mėgsta būti su manimi, kaip ir aš su ja... Tai yra laisvas muzikinės meilės ryšys. Turiu šimtus istorijų iš savo muzikinio gyvenimo kelionės. Kelias jų papasakosiu savo koncerto metu... Indų raga muzika yra mano stiprioji pusė... Jūs joje galite pamatyti besikeičiantį Debashish universalumą...

Jūs bendradarbiaujate su garsiausiais Indijos ir pasaulio muzikos atstovais, jus pamatyti ir išgirsti galima žinomiausiose pasaulio televizijose ir radijuose, jūs esate laukiamas svečias visame pasaulyje. Tad kaip manote, iš kur tokia sėkmė? Kas jūsų muziką daro tokia išskirtine: didžiulis atsidavimas muzikai, nestandartinis muzikos pajautimas ar prie to prisideda ir vidinė stiprybė, dvasingumas?

Šiuo atveju aš sakau: „Jei tu tiki ir randi motyvą – tu turi svajonę, ir tam yra šimtai priežasčių gyvenime... Ir tuomet svajonė ateina į tavo gyvenimą...“ Myliu nuoširdų dievišką Muzikos ir Šivos grožį, o kai ką nors myliu – myliu tai labai giliai, kad negaliu sustoti su tuo dirbti. Tai yra mano gyvenimo mantra ir visi keturi jūsų minėti dalykai, darantys muziką išskirtine, telpa visame tame...

Kaip yra tiksliausia apibūdinti Jūsų koncertus: pramoga, muzikos terapija, dvasine kelione ar kuo nors kitu? Kokias emocijas perteikiate savo muzika?

Koncertai turi visus jūsų minėtus skonius, tai atsiskleidžia koncerto visumoje per istorijų charakterius, kuomet jie artistiškai sąveikauja tarpusavyje, nepažeisdami vienas kito ir paliesdami visas žmogiškas emocijas.

Esate sukūręs 19 gitarų. Kaip jums į galvą šovė mintis kurti instrumentus? Kuo jie ypatingi ir išskirtiniai lyginant su tradiciniais instrumentais?
Aš myliu ir be galo gerbiu visus tradicinius indų instrumentus, bet girdėjau tik kelias geras sąveikas tarp šių gražių garsų! Mano tikslas su savo gitaromis buvo atkurti tradicinius garsus ir išgauti juos vienu instrumentu, be to aš kaip kūrėjas galiu juos artistiškai panaudoti kurdamas savo stilių ir pateikti publikai skirtingais būdais... Galiu pasakyti, kad per paskutinius 35 metus pasaulinė auditorija mano koncertų ir įrašų pagalba buvo supažindinta su indų raga muzika – tai nuolankus mano pasitarnavimas indų kultūrai. Dėl šių 19-kos gitarų galite matyti naują Indijos gitarų kartą visame pasaulyje! Nuostabu!!! Aš didžiuojuosi, kad stipriai prisidėjau prie to, jog Indijos tradicinės gitaros turi daug daugiau galimybių nei vien grojimą keliais akordais, kelis tempus ar tik dvylika taktų. Džiaugiuosi matydamas kaip tai „išjudino ratus“.

Kuo unikali jūsų sukurta „Gitarų Trejybė“? Ką atspindi ar simbolizuoja kiekviena iš jų?

„Gitarų Trejybė“ yra universalus meilės santykių tarp tėvų ir vaikų simbolis: Chaturangui (aut. past. gitaros pavadinimas) buvo tėvas suradęs motiną Gandharvi (gitara) ir mažoji Anandi (gitara) yra jų vaikas – tai laimingų tėvų santykių atspindžiai. „Šiva-Parvati ir Ganeša“ – Chaturangui ir Anandi bus kartu su manimi koncertų metu.

Jūs esate tikras Indijos muzikos revoliucionierius: sukūrėte naują grojimo Indijos gitara techniką bei pirmąją mokymo groti klasikine Indijos gitara programą. Kaip ir kodėl tai įvyko? Iš kur semiatės tiek kūrybinio potencialo?
Tai įvyko, kad galėčiau atverti anksčiau nematytą kelią talentams, pasidalinčiau naujomis žiniomis su jaunąja karta ir gyvenčiau amžinai per ateinančias jų... Nuo gimimo esu kūrėjas – tuo nesididžiuoju, o verčiau kuriu naujas kompozicijas, nustatydamas tikslus, kuriuos reiks pasiekti ateinančių bendradarbiavimų metu man, muzikantams, talentams. Jūs privalote išgirsti mano naująjį albumą „Beyond the Ragasphere“, kuris bus išleistas 2013 m. balandžio 29 d. – jis viską pasako.

Esate įkūręs tarptautinę ne pelno siekiančią organizaciją „Bhattacharya‘s School of Universal Music“, kurioje mokote Indijos muzikos paslapčių. Ne vienas jos absolventas pasaulio muzikos scenoje tapo gerai žinomu veidu. Kodėl sugalvojote įkurti savo mokyklą? Ko joje mokote ir kiek mokinių jau paruošėte? Gal turėjote studentų ir iš Lietuvos?
Muzika neturi ribų, nepaiso nei religijos, nei kalbų... Todėl muzika yra universali ir mano mokykla yra pasaulinė... Mano mokykla yra galimybė studentams atsikratyti neišmanymo... Žmonės šneka apie Indijos gyvates, maliariją, Radžastaną, Varanasį ir skurdą, tačiau kuomet studijuoji muziką, gali patirti, kas iš tiesų yra Indija.
Tuo pačiu Indijai Vakarai yra nepažįstami, nepraktikuoti... Mano mokykla yra Šventykla, kurioje praplečiamos tavo galimybės, su kuriomis kartu mažėja ir neišmanymas... Andraz Maji yra mano studentas iš Lietuvos. Mokyklai yra tik aštuoneri metai, per juos mes priėmėme ir išmokėme beveik šimtą studentų, tačiau aš mokytojauju beveik 30 metų ir parengiau jų daugiau nei 1000.

Už savo kūrybą esate gavęs ne vieną apdovanojimą. Kuris jų jums yra įsimintiniausias?

Kaip kiekvienas kitas žmogus, aš mėgstu apdovanojimus, apdovanojimai yra signalai ir šviesoforai tavo kelyje, sakantys, kad tu ir toliau eini teisingu keliu...

Jūs koncertuodamas daug keliaujate. Kas kelionėse palieka daugiausiai įspūdžių? Kuo skiriasi Rytų ir Vakarų publika? Kas labiausiai krenta į akis koncertuojant skirtingų kultūrų šalyse?

Daug keliavau ir ruošiuosi keliauti su savo projektais, o Rytai ir Vakarai yra tas pats, nes dienos ir nakties buvimą akivaizdžiai lemia saulė ir jos nebuvimas, todėl žmonija pati savaime yra mano nešamos žinios dėmesio centre – aš tegaliu jums pasakyti, koks esu laimingas dalindamasis Magija su Rytų ir Vakarų publika. Vakarai visuomet yra šiek tiek šiuolaikiškesni, Rytai yra tradicija, o Vakarai – ateitis... Bet Rytai vėl auga... Per mano muziką taip pat!

Kokios dabartinės jūsų muzikinės ambicijos, planai, ko iš jūsų galima tikėtis ateityje?

Mano ateitis yra gana artimos būsimų koncertų datos. Pateikiu nuorodą, kur rasite naujienų apie mano muziką: http://www.worldmusic.net/store/item/TUGS002/.

Jūsų pasirodymų metu atliekamos Indijos raga muzikos improvizacijos neturi ribų, niekuomet neišgirsime dviejų visiškai vienodų pasirodymų. Tad įdomu, ko Lietuvos klausytojai gali tikėtis iš jūsų pasirodymo, vyksiančio balandžio viduryje?
Lietuvos auditorija be jokių lūkesčių turi ateiti susitikti su mylimu muzikos broliu Debashish ir tiesiog klausytis muzikinių dialogų, besivystančių per melodijų ir ritmų formų sąveiką... Poilsis – užtikrintas.

Kokias mintis sukėlė kvietimas atvykti į Lietuvą? Ką norėtumėte perduoti jūsų laukiantiems klausytojams Lietuvoje?
Lietuva yra pirma Rytų Europos šalis, kurioje lankysiuosi... Norėčiau pabuvoti bet kurioje iš Rytų Europos šalių... Atveriant vartus Lietuvoje... Tai yra pasaulio muzikos plėtra ir aš nuvesiu Lietuvos auditoriją teisinga world muzikos kryptimi.

Ir pabaigai, kaip sėkmingas muzikantas ir gyvenimo mokytojas, gal galėtumėte pasidalinti su mumis patarimais, kaip žmonėms pasiekti savo užsibrėžtus tikslus, nuolatos tobulėti ir jausti gyvenimo pilnatvę?

Gyvenime yra labai lengva griauti, sunku kurti, lengva imti, sunku duoti, lengva būti susijaudinusiam ir piktam, sunku būti atsipalaidavusiam ir išlikti linksmam. Vartojimas bet ko, išskyrus muziką, – išsekins, o melodija yra jūsų kvėpavimas, ritmas – jūsų laikas... Nekreipti dėmesio į sunkumus ir nuosekliai bandyti yra kelias į sėkmę... Jei visa tuo tikėsite, Lietuva ir lietuviai švytės per amžius.

Ačiū už atsakymus.