Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Įdomios restoranų koncepcijos iš užsienio II

2014-08-06
Paskelbk savo straipsnį

Sparnuotosios sūpynės ir masažas

Ar dar prisimenate, kiek džiaugsmo ir krykštavimų sukeldavo kiekvienas atsisėdimas ir pasisiūbavimas sūpynėse vaikystėje? Sur un Arbre perché (liet. „Užsilipus medyje“) restoranas Paryžiuje atgaivina tą vaikišką džiaugsmo ir laisvės pojūtį. Čia lankytojai sodinami į sūpuokles, pakabintas ant butaforinio medžio šakos, o vakarienės ar pietų metu galima mėgautis Shiatsu masažu. Masažas paprastai atliekamas prieš patiekiant maistą ir gali trukti 15 minučių arba valandą. Restorano šeimininkai siūlo užsakyti „masažą-siurprizą“ savo vakarienės kompanionams.
http://www.surunarbreperche.com

Image00003


Elegantiškas baltas spektaklis
Prieš 25-erius metus Paryžiuje įvyko pirmoji didžiulės apimties flashmob'as-vakarienė Le Dîner en Blanc (liet. „vakarienė baltai“). Dabar kiekvienais metais ji vyksta daugelyje pasaulio šalių. Paryžiuje susirenka daugiau nei dešimt tūkstančių baltai apsirengusių žmonių ir vakarieniauja prie Eifelio bokšto, Luvro ar Noterdamo katedros. Visi vakarienės dalyviai atsineša savo maistą ir gėrimus. Kiekvienais metais renginys vyksta vis kitoje vietoje ir yra kruopščiai slepiamas nuo Paryžiaus valdininkų, todėl vakarienės vieta paaiškėja tik likus pusvalandžiui iki pradžios. Įstoti į „baltąjį vakarienės klubą“ galima tik gavus kvietimą iš jame jau esančio nario.

Image00003_1

Maistas kūnui ir sielai

„Maistas ir knygos“ – skelbia didžiulė iškaba prie The Traveler Restaurant Konektikute (JAV). Knygų mėgėjai čia jaučiasi kaip namuose, restorano lentynos nukrautos knygomis, kurios dovanojamos visiems, užsisakiusiems maisto. Kiekvienais metais padovanojama daugiau nei 100 tūkst. knygų. Restoranas knygas dovanojimui perka bibliotekų išpardavimuose, aukcionuose, „blusturgiuose“, knygų mugėse ir pan. Ieškant tos ypatingosios knygos, laikas belaukiant užsisakytų patiekalų prabėga nepastebimai.
Knygų mylėtojus traukia ne tik nuo knygų „lūžtančios“ lentynos, bet ir sienos, kurios dekoruotos literatūrine tematika. Restorano šeimininkas – knygų kolekcionierius ir restorano verslą susiejo ne tik su knygų dalinimu, bet ir su pardavimu. Senų knygų knygynėlis įsikūręs restorano rūsyje.

Image00003_2

Vizitinė restorano kortelė – ožkos ant stogo
Al Johnson’s – autentiškas švediškų tradicijų šeimos restoranas Viskonsine (JAV), kur galima pamatyti ožkas, besiganančias tiesiog ant restorano stogo. Įdomus vaizdelis, išgarsinęs restoraną visoje šalyje, nors viduje tai tiesiog įprastas restoranas su tradiciniais švediškos virtuvės patiekalais. Restorano šeimininkas Al Johnson viename interviu pasakojo apie ožkų indėlį populiarinant restoraną: „Nesvarbu, kur nuvažiuočiau – visame pasaulyje visi žino apie ožkas. Jei kam užsimenu, kad esu iš Viskonsino, Door apygardos, visuomet sulaukiu klausimo: „A, iš tos vietos, kur ožkos ganosi ant stogų?“ Visi mūsų lankytojai tiesiog įsimyli ožkas ir visuomet labai rūpinasi jų sveikata ir saugumu. Klausinėja, kaip jos kiekvieną dieną patenka ant stogo, kur jos nakvoja, ar jos nenukris nuo stogo“. Restorane įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, tiesiogiai transliuojančios ožkų ganyklas, kad restorano svečiai net namuose galėtų stebėti, ar ožkytės sveikos ir gyvos.
http://www.aljohnsons.com

Image00001_3

Wall street’as prie baro

Baras Exchange Niujorke, ko gero, yra vienintelis pasaulyje, kur prie baro, realiu laiku veikia gėrimų birža. Čia, kaip ir tikroje biržoje, gėrimų kainos svyruoja priklausomai nuo to, koks yra pasiūlos ir paklausos santykis. Lankytojai stebi ir laukia momento, kuomet niekas neužsisakinėja jų mėgstamo gėrimo, „čiumpa“ sulaukę akimirkos, kai kaina nukrenta (kartais net iki neįtikėtinai mažos), arba gali pasinaudoti „slaptais“ informatoriais, kad sužinotų apie „rinkos žlugimą“, kada visi gėrimai išparduodami pusvelčiui.
http://www.exchangebarandgrill.com

Image00003_4