Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Grupė iš Niujorko: „Mūsų muzika nereikalauja muzikologo žinių“

2017-05-31
Paskelbk savo straipsnį

Klausantis „Hazmat Modine“ susidaro įspūdis, kad girdime kažką seno ir gerai pažįstamo, tačiau subtilus grupės požiūris paverčia muziką  šventiniu ir visiems nesunkiai perkandamu skambesiu. „Tai muzika, kuri nereikalauja muzikologo žinių, kad ją suprastum. Amerikos muzika – tai daugybė kultūrų, besigrumiančių viename katile. Ir tai yra mūsų grupės kūrybinis aspektas, – sako grupės lyderis Wade Schuman, - Amerikos muzika susiformavo gana dinamiškai, remdamasi fenomenaliais kultūriniais pasikeitimais, vykusiais XX a. pradžioje. Reikia pripažinti, kad atskiri regionai turi savitą vietinį „skonį“. Niujorke galima rasti neįtikėtinai gerų muzikantų, atstovaujančių skirtingas kultūras. Todėl mūsų muzikoje galite išgirsti lotynų, karibų, kubietiškų ir braziliškų ritmų.“  

Apie dešimtį atlikėjų scenoje suburiančios grupės varomoji jėga yra lūpinės armonikėlės, tūba, būgnai, gitaros, bandža, turtinga pučiamųjų sekcija bei dinamiškiausiu ir spalvingiausiu Niujorko atlikėju pripažintas ansamblio lyderis, Wade Schuman, kuris ne tik  stebina giliu ir griausmingu balsu, ekscentriškais pasirodymais, bet yra ir pripažintas dailininkas, kurio darbai apdovanoti ne vienu meno apdovanojimu, o jis pats šiuo metu dėsto „New York Academy of Art“. Dėl šios priežasties grupė džiugina nuostabiais, meniškais muzikiniais klipais ir spalvingais gyvais pasirodymais,  kurie įtraukia ir nepaleidžia iki pat pabaigos.

Margas ir eklektiškas „Hazmat Modine“ skambesys atspindi įvairias įtakas – pradedant nuo avangardinio džiazo iki rokabilio, nuo vakarietiško svingo iki Artimųjų Rytų, Afrikos ir Havajų muzikos stilių. Šie bebaimiai world muzikos alchemikai savo lengvai klausoma, keista ir nuo pirmos iki paskutinės natos nuostabia kūryba geba sužavėti įvairiausio amžiaus auditoriją. „Noriu suvilioti klausytojus, kad jie ne tik gerai jaustųsi, bet ir būtų sujaudinti. Amerikos muzikos žanruose tokiuose kaip džiazas, kantri, bliuzas yra tam tikras paprastumas ir tiesumas, kurie, manau, – ypatingai jaudinantys. Jie kyla iš pačių Amerikos sielos gelmių. Tai yra kažkas tokio, ką reikia pajusti”, – priduria  Wade Schuman.

Ir pabaigai, o ką reiškia toks keistas pavadinimas „Hazmat Modine“. Grupės pavadinimą sudarantis žodis „hazmat“ reiškia pavojingų medžiagų lagaminą, o „modine“ yra vartojamas kaip šildytuvo sinonimas. Tad nenuostabu, kad šie kontrasto meistrai ir tembro tyrinėtojai klausytojus įtrauks į drąsius ir pavojingai karštus ritmus jau birželio 12 d. VU Botanikos sode Vingio skyriuje ir birželio 13 d. Raudondvario dvaro kieme.