Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Grand Crus“ vyno ūkis, kuriame vietoj traktorių 4 arkliai

2012-02-24
Paskelbk savo straipsnį
Schlumberger šeimos vynuogynas puoselėjamas nuo 1810 metų. Šiandien, siekiant kuo geriau perduoti vyndarystės tradicijas, vynuogyne dirba dvi kartos: Alain Beydon-Schlumberger – šeštoji karta, Séverine Schlumberger (kuri lankėsi Lietuvoje, Vilniuje) ir Thomas Schlumberger – septintoji.

„Schlumberger“ vynuogynas Elzase yra unikalus: 140 hektarų, iš kurių 70 hektarų klasifikuojami kaip „Grand Crus“ (vyno žinovui sąvoka „Grand Cru“ reiškia, jog jis susidūrė aukščiausios kategorijos prancūzišku vynu), susidedantys iš 4 dirvožemių: „Kitterle“, „Kessler“, „Saering“, „Spiegel“. Vynuogynai įkurti ant stačių Vogėzų kalnų šlaitų, vynuogės bręsta geriausiose sąlygose (pietvakariuose, pietuose, pietryčiuose), o šlaitai pasvirę net iki 50°. Vynuogyno topografinių ir dirvožemio savybių dėka gaunamas derlius yra žymiai mažesnis nei kitų regiono vynuogynų vidurkis: 45 hl/ha.

Schlumberger šeimos vynininkystė - amatas gerbiantis aplinką. Net ir šiandien, teccnologijų bei mechanizacijos amžiuje, žemė ariama ir dirbama tik su 4 arkliais, ištisus metus 4 patyrę mūrininkai taiso ir prižiūri 50 kilometrų besitęsiančias tvoras. Apskritai „Schlumberger“ vynuogynas pasisako už tvarų ūkininkavimą - 2003 metais pasirašė Tyflo Chartiją (Tyflo Chartija vienija vynuogynus, kurie nekenkia aplinkai ir ekonomiškai perspektyvūs; užtikrina sveikus vynuogynus ir aukštos kokybės vyno produktų kūrimą, gamybą, atliekų sumažinimą iki minimumo. Taip pat tai siekis išlaikyti vynuogynų ekosistemos biologinę įvairovę. Kas yra įdomu – Tyflo Chartija skatina naudoti pirmiausia visus fizinius išteklius ir procesus, vietoj mechanizuotų, kas įgalina išlaikyti ir skatinti pusiausvyrą dirvožemyje per ilgą laiką bei sumažinti vandens, dirvožemio ir oro tarša.). 30 hektarų Schlumberger šeimos vynuogynų yra prižiūrimi pagal biodinaminių ūkių standarto reikalavimus.

Dėl aukščiau išvardintų aplinkybių Schlumberger šeimos vynuogyne natūraliai ribotas derlius. Siekdami užtikrinti aukščiausią gaminamo vyno kokybę, „Schlumberger“ visada pirmenybę teikia natūraliai ribojamam vynuogių derliui, todėl čia pagaminama tik 700 000 butelių vyno per metus.

Išsamus ir lengvai identifikuojamas vynų asortimentas:
Les Princes Abbes: siūlo 7 skirtingas Elzaso vynuogių rūšis, kiekvieną derlių sudaro itin kokybiškos vynuogės.
Les Grands Crus: tai yra Schlumberger valdų brangakmenis, Grand Crus siūlo tris vynuogių rūšis: Riesling, Pinot Gris, Gewurztraminer (viso tik keturios vynuogių rūšys atitinka Grand Crus keliamus reikalavimus). Visos auginamos Grand Crus vynuogės auga keturiuose skirtinguose Guebwiller dirvožemiuose. Kaip kuriais metais, kai išaugintos Grand Crus vynuogės nepasiekia vyno ūkio nusistatytų standartų, nedvejodami jas perskiria Les Princess Abbes grupei.
Les Cuvees de Collection: gaminamas iš vėlyvo derliaus arba iš rinktinių Grain Nobles vynuogių, pasidengusių kilminguoju Botryčiu, šie vynai yra rečiausi srityje (Domain), gaminami tik išskirtiniais metais.

Tolimesniam domėjimuisi siūlome užsukti į svetainę: http://www.domaines-schlumberger.com

UAB „Eugesta“ ir Meniu.lt informacija