Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriausiu pasaulyje barmenu antrus metus iš eilės tapo mergina

2017-09-08
Paskelbk savo straipsnį

Po daugiau nei metus trukusių mokymų, varžybų, regioninių dvikovų ir planetos finalo Meksikos sostinėje, profesionaliausias ir neabejotinai didžiausias pasaulyje barmenų profesionalumo čempionatas World Class 2017 pagaliau išrinko, kam atiteko šių metų karūna. Nugalėtoja tapo kanadietė Kaitlyn Stewart. Mūsų atstovas, Vainius Balčaitis tapo 55 geriausių barmenų sąrašo laureatu.

Vos per vieną savaitę visiems čempionato dalyviams teko išbandyti savo jėgas pačiose įvairiausiose rungtyse, kuriose jie turėjo pademonstruoti visas įmanomas profesionalaus barmeno savybes. Finalinis dešimtukas savo jėgas surėmė tikrame Lucha Libre (klasikinės meksikietiškos imtynės) imtynių ringe. Lyderiams teko išbandymas atlaikyti stresą ir milžiniškos auditorijos spaudimą. Geriausia pasaulyje barmene tituluota Kaitlyn išgyveno ne tik tai, bet ir įrodė, kad jokios ribos jai neegzistuoja. Po čempionato finalo kalbinti teisėjai, vienbalsiai tvirtino, kad tokia technika, gebėjimas improvizuoti, kulinarinių elementų perkėlimas už baro bei, žinoma, iš tolo spinduliuojanti charizma – ir yra tikriausios sėkmės formulė.

Po apdovanojimų ceremonijos kalbinta geriausia pasaulio barmenė, vos tramdė savo emocijas: “Aš negaliu patikėti, kad tapau geriausia. Tai buvo neįtikėtinai varginanti savaitė, visiems mums teko neįtikėtini išbandymai. Varžiausi su geriausiais savo srities profesionalais kokius tik man teko sutikti. Nors dalyvavimas tokio lygio čempionate buvo nepakartojama patirtis, savaitę pabaigti tapus geriausia…. Iki šiol negaliu patikėti. Galiu pasakyti tik tiek, kad labai džiaugiuosi matydama, kaip sparčiai tobulėja kokteilių pasaulis, gerėja ingredientai, kaip stipriai visi kartu mes keliame kartelę. Mėgaujuosi kiekviena šių pokyčių akimirka.”.

Tarp 57 skirtingų šalių atstovų, šiemet pirmą kartą istorijoje World Class planetos finalinėse dvikovose turėjome ir mūsų, Lietuvos atstovą – Vainių Balčaitį. Vainius į Meksiką išvyko laimėjęs ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių geriausio barmeno titulą. Nors į TOP 10 geriausių patekti Vainiui nepavyko, jis gali jau šiandien didžiuotis garbinga vieta metų geriausių sąraše. Radę laisvą akimirką, paklausėme Vainiaus apie jo įspūdžius iš Meksikos sostinės:

  • Vainiau, tai kokia yra World Class kokybė? Kokios mintys sukasi tavo galvoje?
  • Sunku net apsakyti. Jūs neįsivaizduojate koks įspūdingas čia vykstantis čempionatas. Kiekviena smulkmena, kiekviena organizacinio komiteto apmastyta detalė palieka tikrai milžinišką įspūdį. Tai tikriausia olimpiada ir tuo pačiu iššūkis prieš save. Aš tiek daug visko pamačiau, esu be proto įkvėptas ir dar labiau noriu kelti barų ir gėrimų kultūrą Lietuvoje.
  • Vainiau, kuri rungtis tau pasirodė sudėtingiausia ir dėl kurios labiausiai abejojai?
  • Kažką vieną išskirti būtų iš ties sunku. Nė viena užduotis nebuvo lengva ar tokia, kuriai nereikia nieko ruoštis. Kiekvienoje iš jų norėjau parodyti geriausią, ką galiu. Sunkiausiai gal man sekėsi „Cocktails at home“ rungtyje (užduotis, kurios tikslas itin greitai ir atraktyviai sukurti puikią atmosferą namie ir nustebinti grupę žmonių savo išmone ir svetingumu). Nors, kiek girdėjau atsiliepimų, panašu, kad susitvarkiau tikrai puikiai.
  • Meksikoje esate kartu su Mantu (Mantas yra World Class Lietuva ambasadorius). Sužinoję, kad kovos tęsti nebereikės, ką veiksite likusias dienas? Be to, kad stebėsite finalines dvikovas, žinoma?
  • Džiaugiamės, kad pagaliau galėsime bent šiek tiek PAILSĖTI. Visa mano vasara buvo skirta World Class Baltics finalui. Vos baigėsi jis, kibau į pasirengimą šiam planetos finalui. Realiai, neturėjau net progos deramai pailsėti. Manau ta diena atėjo. Atsipūsime kelias dienas ir teks pradėti dėlioti naujus planus. Kai tiek visko įvyko, tiek visko pamatėme... minčių pilna galva.
  • Ar turite tikslų, kuriuos norite spėti įgyvendinti dar esant Meksikoje? Susipažinti, kažką pakviesti į Lietuvą? Parodyti mūsų regioną kitiems dalyviams?
  • (juokdamasis) Kviečiau visus iš eilės. Nejuokauju. Ir neabejoju, kad bent keli barmenai TIKRAI atvyks aplankyti mūsų šalies. Kai kuriose rungtyse mūsų Tėvynei skyriau ypatingą dėmesį. Stengiausi bent šiek tiek papasakoti apie mūsų kraštą, supažindinti su papročiais ir pristatyti lietuviškus ingredientus.
  • Ką su savimi pasivešite į Lietuvą?
  • Daugybę idėjų, patirties... ir svarbiausia ĮKVĖPIMO!

World Class barmenų čempionatas yra didžiausias pasaulyje tokio tipo renginys. Per visus veiklos metus jame dalyvavo per 10 000 barmenų iš daugiau nei 57 šalių. Šiemet, laimėję regioninius čempionatus į finalines kovas atvyko 55 barmenai. Čempionato finalas nuo rugpjūčio 20-osios dienos vyko Meksiko mieste. Be varžybų, čempionato metu vyko daugybė susitikimų bei buvo kalbama industrijai svarbiomis temomis. Pristatyti ir naujausios tendencijos bei apskritai aptartos visos rinkos plėtros perspektyvos. Atskiras dėmesys buvo skirtas pastaruoju metu itin plačiai aptariamai tendencijai – „vartokite mažiau, bet kokybiškų gėrimų“. Uždarant čempionatą buvo oficialiai pranešta, kad kitų metų čempionato finalas įvyks Vokietijos sostinėje Berlyne.

„World Class“ čempionatą Lietuvoje organizuoja UAB „Prike Lietuva“ – vieni pagrindinių aukštos kokybės alkoholinių gėrimų platintojų šalyje. 2005 m. įsteigta kompanija, bendradarbiaudama su didžiausiu pasaulyje alkoholinių gėrimų prekinių ženklų valdytoju „Diageo“, oficialiai atstovauja pasaulyje garsiems alkoholinių gėrimų prekės ženklams.