Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriausias Lietuvos barista ruošiasi pasirodymui Pasaulio kavos ruošimo čempionate Kolumbijoje

2011-06-02
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos kavos ruošimo čempionato 2011 nugalėtojas Domas Ivonis (UAB „Vero Cafe“) atvyko ir ruošiasi pasirodymui  Pasaulio kavos ruošimo čempionate, kuris vyks 2011 m. birželio 2 dieną Bogotoje (Kolumbija).

22-ejų metų barista Domas Ivonis („Vero Cafe")   Jau kelis metus skina laurus Lietuvos Kavos ruošimo čempionate – 2010 m. laimėjo II-ąją vietą, o 2011 - buvo pirmas.

Kavos kultūros puoselėjimas – Domo gyvenimo būdas. Apie kavą sako taip: kava turi kažką, paliekančio malonius prisiminimus. Ir dar – ją gaminti turi profesionalas. Savo pasirodymui Kolumbijoje Domas ruošėsi labai atsakingai, po teisėjų pastabų, Lietuvos kavos ruošimo čempionate,  pakeitė kavą  – specialiai iš mažo ūkio Brazilijoje Lietuvos atstovui buvo atvežta išskirtinė kava bei paskrudinta Pasaulio kavos ruošimo čempiono Timo Vendelboje įmonė Norvegijoje. Pasiruošti  prieš pasirodymą Bagotoje Domui padeda SACE koordinatorius Lietuvoje Darius Vėželis.

Kavos ruošimo čempionatas
Pagal Pasaulio kavos ruošimo čempionato taisykles, kompetentingi teisėjai iš įvairių pasaulio šalių vertina barmenų paruoštos kavos skonį, kokybę, identiškumą bei žinoma, išradingumą.
Kiekvienas patvirtintas konkurso dalyvis turės per 15 minučių keturiems teisėjams pateikti:
4 identiškus espresso kavos puodelius;
4 identiškus kapučino kavos puodelius;
4 identiškus pačių pasirinktus firminius gėrimus (be alkoholio).

Gėrimų pateikimo tvarka yra laisva, tačiau tos pačios kategorijos gėrimai turi būti pateikti vienu metu. Pirmiausia teisėjai vertins kavos skonį, paruošimo kokybę, identiškumą, pateikimo bei serviravimo išradingumą ir profesionalumą.

Lietuvos atstovai Pasaulio kavos ruošimo čempionate dalyvauja jau 5 kartą. Tokia teisė įgyjama nacionalinių čempionatų, atitinkančių Pasaulio baristų čempionato (WBC) ir Europos Ypatingos Kavos Asociacijos (SCEA) keliamus reikalavimus laimėtojams.

 „Pasaulinėje arenoje dideliais laimėjimais dar pasigirti negalim, – sako Europos kavos asociacijos (SCAE) koordinatorius Lietuvoje Darius Vėželis, – tačiau tokiai mažai šaliai kaip Lietuva laimėjimas yra tas, kad mus žino, vertina ir pripažįsta. Lietuvos atstovams svarbu dalyvauti ten, kur susirenka viso pasaulio kavos mėgėjai, o taip pat – kavos rinkos profesionalai: skrudintojai, atstovai, tiekėjai, gamintojai, degustuotojai.“

Lietuvos Ypatingos Kavos Asociacijos narė Violeta Masteikienė pastebi, kad Lietuvoje sparčiai kyla susidomėjimas kavos kultūra: „Kaskart sulaukiame vis didesnio dėmesio organizuodami renginius, pastebime, kad žmonės  vis geriau informuoti apie tai, kaip juos turi aptarnauti kavos paruošimo vietose ir domisi,  ieško geresnio kavos skonio.  Tarptautiniai renginiai praturtina kavos bendruomenę, po jų visada pastebime galingą naujų impulsų bangą, norą tobulėti. Labai linkime Domui sėkmės – jis daug ruošėsi. Dabar jis tarsi Lietuvos kavos kultūros kultūros ambasadorius Kolumbijoje“.
Kontaktai

SCAE koordinatorius Lietuvoje Darius Vėželis
Tel.: +370 682 55855, el.paštas: darius.vezelis@gmail.com; Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Kavos kultūros dienų organizatorė Violeta Masteikienė
Tel.: +370 655 04777, el.paštas: violeta@gmmagency.com