Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriausi pavasario barbekiu kepėjai – estai

2014-03-13
Paskelbk savo straipsnį

Nuo pat ankstyvo ryto sostinės centre, V. Kudirkos aikštėje, praeivių ir žiūrovų nosis kuteno malonus laužo dūmo kvapas. Šiais metais į tradicinį pavasario barbekiu turnyrą rinkosi Lietuvos ir Estijos komandos.

Kaip pasakojo Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos (toliau – LBKA) prezidentas Juozas Kaminskas, kiekvienais metais ant ugnies kepamas vis kitas patiekalas. “Pavasario barbekiu varžytuvės – tradicinis LBKA renginys. Tačiau kasmet jis vyksta netradiciškai, nes renkamės skirtingus produktus, iš kurių komandos ruošia du patiekalus,- sakė Juozas Kaminskas. – Šįkart jos grilyje kepė vištą ir jos sparnelius”.

Teisėjų komisijai vadovavęs Donatas Beinorius teigė, kad “komandos buvo gerai pasiruošusios, tad išrinkti nugalėtoją nebuvo taip paprasta”. Vis dėlto komisija, įvertinusi kiekvieną patiekalą pagal penkis kriterijus (pirmo kąsnio ir viso patiekalo skonį, išvaizdą lėkštėje, iškepimą ir ingredient suderinamumą), be to,   aklai (nežinodama, kuri komanda ką gamino, nes gavo sunumeruotus dėžėse), nusprendė, kad pirmosios vietos verta estų komanda “No name BBQ Team”.
Be to, šiais metais buvo renkamas fotogeniškiausias patiekalas, kurį pagamino antroji komanda iš Estijos “Amps BBQ Team”, ir šauniausias ringas: čia nepralenkiamos buvo lietuvių “Kadagio uogos”. Tradiciškai žiūrovai atidavė savo balsus už jiems labiausiai patikusią komandą. Jų simpatijos atiteko lietuvių “Netikėtai”.

Kol komandos varžėsi, geriausi grilio meistrai siekė naujo Lietuvos rekordo – jie kepė didžiausią vištienos “Tulpę”, kuriai panaudojo 5000 vnt. vištienos petelių (beveik 250 kg). Juos išdėliojo ant 3 m aukščio ir 1,5 m pločio karkaso.

Kai arbitrai užfiksavo rekordą, didžiausia Lietuvoje “Tulpė”, pagardinta 50 kg padažų (abrikosų ir imbiero, bruknių ir kriaušių bei saldžiarūgščio), buvo išdalinta žiūrovams.

Tačiau varžytuvės ir rekordo siekimas – ne vieninteliai dalykai, traukę mugės dalyvių uoslę ir akis. Maloniai visus stebino linksmai nusiteikusi merginų ir vaikinų kompanija iš Estijos, ant ugnies kepusi paršelį ir vėliau kartu su daržovių garnyru bei estiška duona išdalinusi žiūrovams. Pasak Estijos barbekiu kepėjų asociacijos prezidento Tonio Neiglos, šie žmonės nusprendė tiesiog pajausti šventės dvasią ir pamaloninti kitus.
Kaip sakoma: ir aš ten buvau, alų, midų gėriu, per barzdą varvėjo – burnoj neturėjau...

***
Apie LBKA:. 2004 m. Lietuvoje vyko 1-asis Lietuvos grilio čempionatas, po jo įkurta Nacionalinė grilio ir barbekiu asociacija, vėliau pavadinta Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija. LBKA vienija viešojo maitinimo įmonėse dirbančius grilio specialistus, kelia asociacijos narių profesionalumą, populiarina šią profesiją, organizuoja įvairius seminarus, konferencijas ir konkursus. Be to, LBKA sėkmingai pasirodo Europos ir pasaulio grilio kepėjų čempionatuose.

Vytauto Skuodo nuotraukos