Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriausi Lietuvos virėjai moko vaikus sveikai ir skaniai maitintis

2016-04-22
Paskelbk savo straipsnį

Grupėse vaikai dažniausiai jau būna susipažinę su sveikatos piramide, todėl neretai stebina savo išprusimu, atpažindami rečiau matomas daržoves ar vaisius. Aišku, kartais sumaišo, pvz. vietoje cukinijos įvardindami, kad tai agurkas. Pasakoja, kad aktyviai padeda tėveliams, močiutėms prižiūrėti ir auginti gėrybes.

Virtuvės šefai vaikams pristato Sveiko maisto spalvų rato vaisius, daržoves. Kartu atlieka kūrybines užduotėles, kuriose pateikiamos ir nesudėtingos užkandžių, kokteilių receptūros. Įdomiausia vaikams kartu su šefu gaminti, pagelbėti jam paruošiant produktus, pamatyti, kaip trinamas kokteilis ar kaip iš iSi sifono išpurškiamas kremas. Visi nekantriai laukia skaniausio momento, ištuštindami stiklines ar lėkštes.

Vaikai džiaugiasi susipažindami ir gyvai bendraudami su virtuvės šefais, priskirdami juos pasakų personažams ar animacinių filmų herojams, dalindamiesi su tėveliais įspūdžiais, kad atvyko virėjas iš „Gustavo enciklopedijos“ arba šefas iš filmo „La Troškinys“.
Dėkojame entuziastingai nusiteikusiems LRVVKA nariams - virtuvės šefams, ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovams bei partneriams „Santa Maria“ už edukacinės, socialinės iniciatyvos rėmimą.

2016_04_11_Audrius_Gostautas__1_

Kiekvieną mėnesį planuojame aplankyti apie 15 darželių visoje Lietuvoje. Šiuo metu aplankėme šias ikimokyklinio ugdymo įstaigas: Vilniaus raj. Avižienių vaikų darželį ir Vilniaus darželį „Gintarėlis“ (virtuvės šefas Justinas Kapkovičius); VšĮ „Mano darželis“ (virtuvė šefas Audrius Goštautas); Kauno lopšelį-darželį „Žemyna“ (virtuvės šefas Jaroslav Orševski ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja Sonata Andriuškevičienė). Artimiausiomis balandžio mėnesio dienomis aplankysime Kauno „Nemuno“ mokyklą-daugiafunkcį centrą (virtuvės šefas Tomas Ragauskas); Panevėžio lopšelį-darželį „Gintarėlis“ – (virtuvės šefas Evaldas Žaliukas); Vilniaus lopšelį-darželį „Ramunėlė“ (virtuvės šefas Arūnas Stoškus); Vilniaus „Taikos“ progimnaziją – (virtuvės šefas Darius Dabrovolskas); lopšelį-darželį „Žvangutis“ (virtuvės šefė Aida Matulevičiūtė); Kauno lopšelį-darželį „Gintarėlis“ (virtuvės šefas Tomas Rimydis); Klaipėdos vaikų darželį-mokyklą „Varpelis“ (virtuvės šefė Vitalija Butautienė).