Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriausi 2011 m. kavos ruošėjai dirba „Vero cafe“ kavinėse

2011-04-09
Paskelbk savo straipsnį
Visą savaitgalį ūžusios „Kavos kultūros dienos“, kurios vyko PC „OZAS“ netruko prabėgti. Šiais metais lankytojai galėjo džiaugtis ir dalyvauti tikroje kavos šventėje. Dauguma jų, kurie iki šiol menkai težinojo apie kavą, „Kavos kultūros dienų“ metu netik susipažino su jos gėrimo įpročiais, bet tikėtina, jog dalis jų pakeitė ir savuosius.

„Kavos kultūros dienų“ metu daugiausiai dėmesio susilaukė Lietuvos kavos ruošimo bei Lietuvos piešimo pieno puta čempionatai. Pastarasis vyko sekmadienį. Tuo tarpu šeštadienį, iš rekordinio šiais metais 21 dalyvių skaičiaus, buvo išaiškinti šeši baristos, kurie pateko į Lietuvos kavos ruošimo čempionato finalą. Į jį iškopė 3 atstovai iš „Vero cafe“, 2 atstovai iš „Šviežia kava“ bei vienas atstovas iš „JJ Grupė“. Kompetetinga komisija pripažino, jog dauguma baristų pasirodė tikrai puikiai ir buvo verti aukštų vertinimų bei akcentavo, jog Lietuva gali didžiuotis tokiu kiekiu gerų specialistų.

Sekmadienį vykęs Lietuvos kavos ruošimo čempionato finalas bei Lietuvos piešimo pieno puta čempionatas sulaukė dar daugiau lankytojų dėmesio bei sirgalių palaikymo. Finalas buvo gana įtemptas. Dalyvius viliojo netik galimybė būti geriausiu Lietuvoje, tačiau ir kelialapis į Pasaulio kavos ruošimo čempionatą Kolumbijoje. Vyriausiojo teisėjo teigimu visi finalistai pasirodė dar geriau nei pirmąją dieną ir trejetuką geriausių skyrė labai menkas taškų skirtumas. Po gana įtempto laukimo teisėjai paskelbė, jog Lietuvą Kolumbijoje atstovaus Domas Ivonis, dirbantis „Vero Cafe“ barista. Nugalėtoją prizo atsiimti žiūrovai lydėjo audringomis ovacijomis, o palaikymo komanda negalėjo sulaikyti ašarų. Likusias vietos tarp finalistų trejetuko pasiskirstė sekančiai: II – ąją vietą užėmė Mindaugas Ryškus („Vero Cafe“), o III – ąją vietą Ieva Malijauskaitė („Vero Cafe“).

Lietuvos piešimo pieno puta čempionate dalyvavo 5 baristos, iš kurių net 4 delegavo “Vero Café”. Visi dalyviai rodė savo išradingumą ir kovojo dėl kelialapio į Olandijoje vyksiantį Pasaulio piešimo pieno puta čempionatą. Įdomu pažymėti tai, jog kavos ruošimo čempionato finalo trejetukas varžėsi ir dėl geriausiojo titulo piešimo pieno puta čempionate. I – III bei IV – V vietas užėmę baristos surinko po tiek pat taškų, tad nugalėtoją lėmė daugiausiai jų surinkęs piešimo kategorijoje, kadangi taipogi buvo vertinamas ir kavos skonis. Tad čempionato nugalėtoju tapo nepriklausomas barista – Seivijus Matiejūnas. II – ąją Mindaugas Ryškus („Vero Cafe“), III – ąją vietą užėmė ano čempionato nugalėtojas Domas Ivonis („Vero Cafe“), IV – ąją Ina Poderytė („Vero Cafe“), V – ąją Ieva Malijauskaitė („Vero cafe“).

„Vero Cafe“ vadovė, visas dienas aktyviai sirgusi už savo komandos narius, pasibaigus čempionatui neslėpė džiugesio, jog būtent „Vero Cafe“ baristos šiais metais užėmė tiek prizinių vietų ir svarbiausia – laimėjo Lietuvos kavos čempionatą. „Nuoširdžiai džiaugiuosi už Domą, kuris šio titulo siekė ne vienerius metus. Taipogi labai smagu, kad pas mus dirbantys specialistai gauna aukščiausius įvertinimus. Tai atspindi mūsų norą bei pastangas augti, tobulėti ir siekimą būti geriausiais kavos ruošimo srityje. Į tai orientuojamės ir investuojame.“

Daugiau apie „Vero cafe“ kavines >>


„Vero cafe“ informacija
Laimono Kubiliaus nuotraukos