Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Galvos skausmas ir maisto alergija

2011-01-19
Paskelbk savo straipsnį

Maisto alergijos pasireiškia įvairiais simptomais

Nediagnozuotos maisto alergijos (kai kurių maisto produktų netoleravimas) gali
sukelti pajuodusius paakius, nuovargį, sąnarių skausmą, chronišką sinusitą, niežėjimą, bėrimus ir dar daugelį kitų simptomų. Nuolatinis alergiškų produktų vartojimas labai silpnina imuninę sistemą. O nusilpus imuninei sistemai pradeda kibti įvairius ligos, suprastėja miegas.
Jau ankščiau buvo manoma, kad maisto netoleravimas gali sukelti galvos skausmą (migreną), šios prielaidos buvo patvirtintos tyrimų.

Dėl ko atsiranda maisto alergija

Dauguma alergijų atsiranda dėl nusilpusios imuninės sistemos ir užsiteršusio organizmo, nes ne kiekvienam žmogui tie patys alergenai sukelia alerginę reakciją. Yra manoma, kad 50-80 % imuninės sistemos priklauso nuo gero žarnyno bakterijų balanso.  Kai žarnyne įsivyrauja blogos bakterijos, žarnyno sienelės išplonėja ir nesuvirškinti ar nepilnai suvirškinti baltymai bei kitas, nepilnai suvirškintas, maistas patenka į kraują.
Imuninė sistema jų neatpažįsta, palaiko „priešais“ ir atakuoja. Taip išsivysto alergija įvairiems maisto produktams, ypač baltymams nes baltymai turi daugiausiai šansų būti nesuvirškinti ir todėl dažniausiai maisto alergija būna baltyminiam maistui – pieno produktams, riešutams, kiaušiniams, sojai, daugelis žmonių yra alergiški ar netoleruoja kviečių dėl juose esančio baltymo gluteino.

Galvos skausmas ir maisto alergija

Galvos skausmas dažniausiai būna dėl išsiplėtusių arba besiplečiančių smegenų
kraujagyslių. Priežasčių yra labai daug – aterosklerozė (įvairių apnašų (cholesterolis, riebalai, kalcis) nusėdimas ant kraujagyslių sienelių), vandens trūkumas, organizme vyraujantys uždegiminiai procesai, kofeinas, alkoholis, stresas, rūkymas, kontraceptinės piliulės, hormonų svyravimai, menopauzė, įvairūs maisto priedai, nitratai, vandens trūkumas. Taip pat galvos skausmą gali sukelti kraujagyslių dirginimas, kas ir atsitinka esant alerginei reakcijai.

Nuo migrenos kenčia vis daugiau

Pagal „Allergy and Immunology Journal“, nuo migrenos kenčia bent 18% pasaulio populiacijos ir viena iš priežasčių yra maisto alergija ar netoleravimas. Galvos skausmą sukelia IgG antikūnai, kuriuos imuninė sistema gamina norėdama neutralizuoti i kraują patekusius alergiškų produktų baltymus. Skirtingai nuo IgE antikūnų (alerginė reakcija pasireiškia iš karto maistui patekus į organizmą), IgG antikūnių reakcija pasireiškią ne iš karto todėl nėra lengva atrasti problematinį produktą.

Tyrime, su nuo galvos skausmo kenčiančiais žmonėmis, buvo testuoti 108 maisto produktai. Nustačius alergeną ir jį eliminavus, tyrimo dalyviams galvos skausmas išnyko be jokių vaistų. Deja IgG testas labai retai yra pasiūlomas galvos skausmą turintiems žmonėms. Todėl jei jūs kenčiate nuo galvos skausmo tai alergeno eliminavimas gali būti paprastas ir efektyvus metodas.

Alergišką produktą taip pat galima atrasti ir eksperimentuojant. Reikia pasirinkti vieną kokį nors produktą, ar produktų grupę, kuriam įtariate esantys alergiški (pvz. pieno produktus), jų nevartoti bent tris savaites. Po to, vėl pradėjus vartoti produktą, reikia stebėti organizmo reakciją, simptomus. Jei simptomai pasireiškia - Jūs šiam produktui esate alergiškas (ar bent jau turite jo netoleravimą) ir jo reikėtų atsisakyti. Tada reikia pasirinkti kita produktą ir atlikti tą patį procesą.

Kartais simptomai gali būti užslėpti ir ne kiekvienas juos iš karto pastebi. Maisto dienoraštis čia labai praverstu. Reikėtų trumpai užsirašyti ką valgėte,   ir kaip tą dieną jautėtės, ar pastebėjote ką nors neįprasto ir t.t.

Alergija kaip narkotikas

Dažniai žmonės yra alergiški ar jautrūs tiems produktams, kuriuos jie labiausiai mėgsta ir sako, kad be jų negalėtų gyventi. Taip yra dėl to, kad kai organizmas negauna šio maisto, jis siunčia į smegenis signalą. Suvalgius alergiją sukeliančio maisto, organizmas trumpam jaučia pasitenkinamą ir net gaminasi endorfinai ir kiti nuotaiką keliantys chemikalai. Bet toks poveikis trumpalaikis, po to pasireiškia alerginiai simptomai.

Kaip malšinti galvos skausmą  

Galvos skausmą galimą malšinti dedant šaltus kompresus. Tai sumažina kraujo tekėjimą į galva ir kuriam laikui neutralizuoja skausmą. Dar gali padėti imbieras ir ženšenis. Taip pat galvos skausmą mažina kvėpavimo pratimai: giliai ir lėtai įkvėpiant ir sulaikant kvėpavimą tiek ilgai, kiek įmanoma. Tokį pratimą reikėtų kartoti bent 15 kartų. Patariama kvėpuoti pilvu, o ne krūtine.

Meniu.lt informacija
Straipsnio autorius: Andy Jaksevičius
Šaltinis: sveikatossaltinis.blogas.lt
Nuotraukos: inmagine.com

2011 01 19