Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Festivalyje „Velnio akmuo“ – skandinaviško rokenrolo žvaigždės „Truckfighters“

2012-04-11
Paskelbk savo straipsnį
„Geriausia kada nors egzistavusi grupė“
Taip „Truckfighters“ apibūdina stoner roko ikona Josh Homme, amerikiečių roko grupės „Queens of the Stone Age“ vokalistas. Pagyras Švedijos rokeriams žarsto ir tokie muzikos žurnalai kaip „Metal Hammer“, „Kerrang!“ ar „Terrorizer“. Visgi nepanašu, kad „Truckfighters“ nariams labai rūpėtų viešoji nuomonė. Kaip ir dera tikriems rokeriams, švedų trio labiau koncentruojasi į darbą nei į pagyras ir yra linkę veikiau save ironizuoti, o ne pervertinti.

Kokybiškas ir originalus „stoneris“
„Truckfighters“ muzikos stilius paprastai apibūdinamas kaip stoner/desert rokas, tačiau tai nėra visai tipiškas šios krypties kolektyvas. Grupės kūryboje nesunku įžvelgti ir heavy metalo, progresyvaus bei psichodelinio roko elementų. Žemos ir masyvios gitarų partijos, išraiškingas vokalas, „old school“ melodijos ir tikras rokenrolas, pertraukiamas progresyvių intarpų – būtent dėl to grupės fanai visame pasaulyje kraustosi iš proto jau daugiau nei dešimtmetį...

Gyvenimas be koncertų – tarsi koma

Bene geriausiai „Truckfighters“ kūryba atsiskleidžia ne klausant įrašų, o stebint gyvus grupės pasirodymus, kurie ir įprasmina ypač darbingą trijulės karjerą. Per dešimtį metų muzikantai ne tik įrašė tris pilnametražius albumus, bet ir surengė ne po vieną turą Europoje ir JAV, kurių metu pasirodė daugiau nei 300 scenų. Pernai susuktame dokumentiniame filme apie „Truckfighters“ muzikantai ironizuoja, kad gastroliuodami gyvena realų gyvenimą, o įprastas kasdienis gyvenimas jiems yra tarsi koma. Iš pirmo žvilgsnio toks požiūris galbūt ir keistas, tačiau gyvi grupės pasirodymai kalba patys už save: vaikinai trykšte trykšta tiesiog velniška energija ir charizma. Vieno interviu metu paklaustas apie legendinę „Truckfighters“ sceninę energetiką, gitaristas Dango atsako, kad visa paslaptis tikriausiai slypi špinatuose, kurių dubenį jis suvalgo prieš kiekvieną koncertą.

Pasirodymą remia Švedijos Karalystės ambasada
Gardus kąsnelis visiems alternatyvos ir ugningų pasirodymų mėgėjams bus pateiktas remiant Švedijos Karalystės ambasadai. Pastaroji remia ir kitų jau po trijų mėnesių Dainuvos slėnį drebinsiančių švedų – „Enforcer“ – atvykimą į Lietuvą.

Festivalio informacija: www.devilstone.net

Video: