Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Evile“ - 21 amžiaus thrash metalo lyderiai festivalyje „Velnio akmuo“

2013-06-26
Paskelbk savo straipsnį

Veikiausiai, dažnas jaunesnis thrash metalo fanas pasijunta gimęs gerokai per vėlai – mat šis žanras ryškiausiai karaliavo ir savo aukso laikus išgyveno devintajame dešimtmetyje. Kita vertus, ir pastarojo laikmečio thrash metalo judėjimas nėra bevaisis. Vienas iš šiandieninių šio žanro brangakmenių neabejotinai yra anglai „Evile“. 2004 m. susibūrę muzikantai pelnytai laikomi vienais 21 amžiaus thrash metalo lyderių ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visame pasaulyje.

„Evile“ skambesys – tai šiandieninė thrash metalo versija, verta lyginimo su minėtų aukso laikų, Bay Area milžinų talentu („Testament“, „Death Angel“, „Exodus“). Didžiausių gerbėjų vertinimu, „Evile“ vaikinai šiandien skamba taip, lyg jie patys būtų įrašę Metalikos „Master of Puppets“. Per dar neilgą karjerą talentingieji britai jau yra koncertavę su didžiąja dalimi savo stiliaus autoritetų, tarp jų: „Megadeth“, „Exodus“, „Kreator“, „Overkill“, „Voivod“. Kai kuriems iš šių klasikų „Evile“ muzikantai talkino ant pačios scenos, padėdami atlikti jų kūrinius.

„Evile“ visada akcentuoja savo norą tobulėti ir judėti į priekį. Šiemet gegužės 27-ąją išleistame naujausiame albume „Skull“ šalia puikiai atpažįstamo energingo skambesio muzikantai pateikia ir vidutinio tempo kūrinių, pasižyminčių progresyvumu. Klasikinio stiliaus paįvairinimas modernesniais elementais tapo sėkminga grupės kūrybos formule. Vos išleistas albumas iš karto šoktelėjo į Didžiosios Britanijos perkamiausių roko albumų dešimtuką.

„Mums itin džiugu, kad šiais metais festivalis turės nemažai kylančių muzikos žvaigždžių. Ateityje norint pamatyti daugelį festivalio grupių, reikės jas medžioti po didžiuosius užsienio festivalius, nes vėliau šiuos daug žadančius kolektyvus jų veiklos įkarštyje atsigabenti į Lietuvą gali būti jau per sudėtinga ir tiesiog per brangu. Jausdami muzikos pulsą ir tendencijas, siekiame iš anksto pristatyti ateityje neabejotinai roko ir metalo pasaulio žvaigždėmis tapsiančias grupes pakeliui į jų šlovę“, – teigia festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Be „Evile“ festivalyje pasirodys tokie šių dienų kylantys kolektyvai kaip „Kadavar“, „Kongh“, „Samsara Blues Experiment“, „Stoned Jesus“ ir kiti. Tuo pačiu „Velnio akmuo“ kaip visuomet pristatys ir itin autoritetingus, jau seniai pripažintus atlikėjus, tarp kurių: Norvegijos žvaigždės „Enslaved“, skandalingieji švedai „Shining“, Ispanijos metalo autoritetai „Avulsed“ bei „Angelus Apatrida“ ir didžiausias festivalio roko kultas „Orange Goblin“. Visa perspektyviųjų atlikėjų ir senųjų talentų plejada – dviejose festivalio „Velnio akmuo“ scenose jau liepos 11–14 dienomis Anykščiuose.

Video: